Перейти до основного змісту
Кому з буковинців потрібно оновити дані в деклараціях із сімейним лікарем та навіщо – пояснення НСЗУ

Кому з буковинців потрібно оновити дані в деклараціях із сімейним лікарем та навіщо – пояснення НСЗУ

У Чернівецькій області 37 тисячам пацієнтів до березня потрібно оновити дані у деклараціях із сімейним лікарем. Йдеться про людей, які, наприклад, за останній рік змінили прізвище або обміняли паспорт-книжечку на ID-картку.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я Національної служби здоров'я України Дмитро Черниш.

За словами Черниша, від осені минулого року верифікацію даних у деклараціях автоматично пройшли 94,1% пацієнтів, старших за 18 років. Дані перевіряють за податковими номерами. Водночас якщо людина змінювала якісь документи, то дані можуть не збігтися. Йдеться про зміну ім'я чи прізвища, отримання чи відмову від податкового номера або зміни у паспорті чи посвідці на проживання.

У цьому випадку людина може сама звернутися до свого сімейного лікаря, щоб оновити дані, або ж сімейний лікар сам сконтактує з пацієнтом й повідомить про необхідність це зробити.

Черниш каже, якщо у лікаря не буде актуальних даних про пацієнта, то можуть виникнути труднощі, зокрема, з відкриттям для нього електронного лікарняного або формуванням медичних довідок чи сертифікатів.

"Коли лікар зафіксував, що пацієнту потрібен лікарняний, то дані в електронній системі автоматично направляються у систему Пенсійного фонду. Прізвище, ім'я, податковий номер мають збігтися з даними реєстру застрахованих осіб, інакше – пацієнт не отримає лікарняний. Його роботодавцю він не приходить. У цьому випадку невчасно оновлені дані шкодять пацієнту, бо доводиться більше часу витрачати на те, на що взагалі не потрібно було б", – каже Черниш.

Водночас якщо дані не будуть вчасно оновлені, це не означає, що декларація пацієнта із сімейним лікарем анулюється.

"Навіть якщо пацієнт отримав позначку "неуспішно верифікований", обов'язок надати медичну допомогу такому пацієнту залишається, коли такий пацієнт її потребує. Всі документи залишаться чинними, як-от декларації, електронні рецепти та направлення", – розповідає Черниш.

Щодо дітей, то в області верифікацію даних автоматично пройшли 44 тисячі пацієнтів. Це також роблять згідно з податковими номерами. Якщо дитині ще не виповнилося 14 років або вона немає податкового номера, то дані верифікують за свідоцтвами про народження.

"Не потрібно буде приходити до лікаря чи лікарю щось робити, але на це потрібно більше часу, ніж залишається до березня. Поки що ми таку автоматичну верифікацію не розпочали. Тому ініціювали зміни й надіслали їх до Міністерства охорони здоров'я, щоб відтермінувати це. Завершимо тестування функціоналу і проведемо верифікацію свідоцтв, як ми це робили з верифікацією податкових номерів".

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок