У Чернівецькій області від початку повномасштабного вторгнення засудили майже 50 людей, які намагались незаконно переправити військовозобов'язаних через кордон. Загалом у прокуратурі відкрили майже 600 проваджень щодо цього порушення.
Про це повідомили в обласній прокуратурі у відповідь на запит Суспільного.
За 2022 рік у прокуратурі відкрили 178 кримінальних проваджень за незаконне переправлення чоловіків через кордон. Суд виніс вироки 19 людям — їх позбавили волі або оштрафували.
У 2023 році відкрили 232 провадження, а вироки винесли 18 організаторам. Цьогоріч було 179 проваджень — 12 людей засудили.
Впродовж цих років в апеляційному суді розглядали шість кримінальних проваджень щодо семи засуджених. Їх позбавили волі на строк від двох до трьох років.
Яка відповідальність за перевезення військовозобов'язаних за кордон:
- У статті 332 Кримінального кодексу України йдеться, що за незаконне переправлення осіб через державний кордон, його організацію та керівництво, чи сприяння їх порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод — карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.
- Якщо йдеться про кількох людей, повторне правопорушення, або виконання його працівником з використанням службового становища, — такі дії караються позбавленням волі на строк від п'яти до семи років без права обіймати певні посади до трьох років.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected].
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини