Майже 40% шкіл Чернівецької області мають опалення на твердому паливі. Йдеться переважно про заклади у гірських громадах. Майже стільки ж шкіл опалюються газом та до сотні мають централізоване або електричне опалення.
Про це повідомили в обласному департаменті освіти у відповідь на запит Суспільного.
Загалом в області є 337 шкіл. З них 126 опалюються твердим паливом, зокрема майже 20 – на пічному. Це школи у Конятинській, Путильській, Селятинській, Усть-Путильській, Герцаївській, Сторожинецькій та Чудейській громадах.
"Є заклади на альтернативному опаленні, зокрема усі на гірських територіях. Там буде тепло навіть, якщо не буде світла. Є заклади, де опалення залежить від світла. Там прогріватимуть приміщення, коли буде електрика. Але дистанційно проводити навчання без світла ми не можемо", – розповідала в інтерв'ю Українському радіо Чернівці директорка обласного департаменту освіти Оксана Сакрієр.
На газовому опаленні є 121 школа у Кіцманській, Сокирянській, Хотинській, Кельменецькій, Мамалигівській, Ставчанській та Топорівській громадах.
50 закладів мають централізоване опалення. Ще майже 40 обігріваються завдяки електроенергії, найбільше – в Острицькій громаді.
Водночас в області є заклади з двома системами опалення або такі, в яких працюють над будівництвом твердопаливних котелень, як от в Острицькій громаді. Також у школах планують замінити 34 котли та підготувати до опалювального сезону 470 котелень.
Крім цього, школи мають понад 400 генераторів, якими можуть забезпечувати роботу котелень у разі відключень електрики.
За словами Сакрієр, у школах області розглядають можливість об'єднати осінні та весняні канікули, а також завершити навчальний рік пізніше, зокрема, в червні або липні. Водночас заклади, які мають альтернативні джерела опалення, зможуть забезпечувати очне навчання.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини