Голос Назарія Яремчука на основі штучного інтелекту та ексклюзивні архіви: продюсер Максим Сердюк про прем'єру фільму

Голос Назарія Яремчука на основі штучного інтелекту та ексклюзивні архіви: продюсер Максим Сердюк про прем'єру фільму

У Чернівцях відбулася прем'єра фільму “Яремчук: Незрівнянний світ краси”. Стрічка стала закриттям фестивалю Миколайчук OPEN, у широкому прокаті вона з'явиться в серпні. Ініціаторкою фільму стала дочка Назарія — Марія Яремчук.

Автори озвучили щоденник Яремчука завдяки штучному інтелекту, зібрали ексклюзивні сімейні архіви та спогади рідних і колег. Як через образ Яремчука показали історію всієї країни та чому вважають, що фільм актуальний не лише для українців, але й має потенціал за кордоном, — читайте у матеріалі Суспільне Чернівці.

Сюжет — ексклюзивний, побудований на родинних архівах

Ініціаторкою фільму "Яремчук: Незрівняний світ краси" була донька Назарія Марія Яремчук. Під час виробництва вона надала родинні архіви, які команда авторів підбирала під сюжет, розповів продюсер фільму Максим Сердюк. Також автори шукали додаткові відео у Центральному державному архіві, як ось фільм-мюзикл "Червона рута".

"Ми просто звернулися до Марії, пішли до неї додому й знайшли ящики відеокасет та фотоальбомів. Це були години домашніх відео, які ми копіювали не один день. Родина — це було перше джерело фільму", — розповідає Сердюк.

За словами Сердюка, в інтернеті також можна було знайти багато старих відео з виступів Назарія Яремчука, але родина мала не просто архівні матеріли з концертів артиста, а й зберігала його особисту історію. Це й дало розуміння цікавих моментів його життя, на яких будували сценарій.

"Вже стільки років пройшло, стільки всього було знято, різних телесюжетів або переказано якихось історій. Й навіть коли ми спілкувались щодо створення фільму, коли люди чули, що ініціаторкою є донька, то по-іншому починали ставитись до нашої роботи", — розповідає Максим Сердюк.

Марія Яремчук профінансувала першу частину фільму.

Старші сини Назарія — Дмитро та Назарій не брали участі у зйомках фільму, вони відмовились. Сини допомагали лише з доповненням історії батька. Про них згадано у фільмі, використано декілька архівних фотографій з дитинства.

Голос Назарія Яремчука на основі штучного інтелекту та ексклюзивні архіви: продюсер Максим Сердюк про прем'єру фільму
Кадр з фільму "Яремчук: Незрівняний світ краси". Knife

Зацікавились Яремчуком, коли побачили його харизму в кліпі "Стожари"

Команда авторів фільму, зокрема режисер Артем Григорян під час роботи над іншим проєктом часто переглядав різні кліпи, живі виступи часів минулого століття й якось натрапив на кліп Яремчука "Стожари". І на моменті, коли той сидів серед поля у традиційному гуцульському костюмі, і на приспіві вставав розводячи руками, сказав: "У нього така величезна харизма". Тоді команда ще не підозрювала, що за кілька місяців їм запропонують робити про артиста фільм.

Упродовж фільму поміж сюжетних ліній звучить закадровий голос, який схожий до голосу самого Яремчука. За словами авторів, Назарій давав мало інтервʼю й тієї кількості матеріалу було недостаньо, аби передати його історію. Тому завдяки штучному інтелекту та актору дубляжу вдалось побудувати історію Назарія від маленького й до самої його смерті.

"Це були особисті щоденники, які ніде раніше не були опубліковані. Ми їх всі перечитали. Використали якраз в певних моментах і озвучили, підзвучили завдяки штучному інтелекту", — каже Сердюк.

У фільмі зняли тодішніх зірок та митців естради, як от буковинців Павла Дворського, Мирославу Єжиленко.

Над фільмом команда працювала майже три роки, через повномасштабне вторгнення зупиняли виробництво, що й затримало його премʼєру.

"Це не просто історія Назарія Яремчука, але й історія України"

На думку авторів, фільм "Яремчук: Незрівнянний світ краси" — це біографічна драма, у якій можна прослідкувати не тільки ріст та розвиток самої постаті артиста, а й країни загалом.

"Ми можемо прослідкувати в історії України, як вона тісно пов'язана з ним. Усі події, які відбувалися в 60-ті, 70-ті, 80-ті, всі йшли поруч з постаттю Яремчука. Це і "Відлига", вони сформували сцену і зробили ВІА "Смерічка", це і настання незалежності. Ми розповідаємо, як він виступав і був членом Червоної рути, яка проходила у Чернівцях, і як він виступав у Чорнобилі для ліквідаторів. Це все важливі події й він був у них", — каже Сердюк.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

На початок