Робота в архівах та бібліотеках: скільком неповнолітнім буковинцям призначили громадські роботи за кримінальне порушення

Робота в архівах та бібліотеках: скільком неповнолітнім буковинцям призначили громадські роботи за кримінальне порушення

архіви
архіви. Слово і Діло

За понад рік чотирьох неповнолітніх на Буковині, які здійснили кримінальні правопорушення, залучили до громадських робіт. Вони працювали у бібліотеках та архівах. Такі покарання їм призначав суд – інакше б підлітків могли обмежити чи позбавити волі, але звільнити від покарання з випробуванням.

Про це у коментарі Суспільному розповів начальник обласної філії центру пробації Руслан Кувіла.

"У порівнянні з попередніми роками це немало. Раніше за рік один-два підлітки відбували покарання у вигляді громадських робіт. Гадаю, суди почули про цей проєкт, про те, що перелік громадських робіт збільшився й став більш дотичним до підлітків. Відповідно, почали призначати громадські роботи", – каже Кувіла.

За словами Кувіли, раніше неповнолітні виконували громадські роботи там, де й дорослі засуджені, наприклад, у колишніх ЖРЕПах чи кладовищах. Торік перелік робіт та місць розширили, зокрема, додали школи, музеї та бібліотеки. Зробили це в межах пілотного проєкту з втілення міжнародних стандартів правосуддя та соціалізації дітей.

Так за понад рік чотирьом неповнолітнім призначили відбувати покарання у вигляді громадських робіт. Їх засудили за крадіжки та порушення правил дорожнього руху. Рішенням суду вони ремонтували книги у бібліотеках, впорядковували архіви в сільраді та допомагали бібліотекарю з бібліотечними фондами.

"Як правило, підлітки замість громадських робіт несли б кримінальну відповідальність: були б засуджені до позбавлення або обмеження волі й звільнені від відбування покарання з випробуванням. Впродовж року були неповнолітні, які повторно коїли злочин. А ті, які мали громадські роботи, не скоювали повторних порушень", – каже начальник центру пробації.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок