"Заготовляю й складаю, щоб сохли": чому буковинці купують дрова завчасно та які ціни на деревину у лісгоспах

"Заготовляю й складаю, щоб сохли": чому буковинці купують дрова завчасно та які ціни на деревину у лісгоспах

Від початку року у лісгоспах Буковини продали майже 85 тисяч кубометрів дров. Впродовж року ціна на деревину стала – у межах 1039 гривень за кубометр. Втім, лісівники радять запасатися дровами влітку через відсутність черг. Також до зими деревина висохне й даватиме більше тепла. Суспільне Чернівці розповідає, чому буковинці купують дрова завчасно та як це зробити в лісгоспах області.

"Стараємося купити дрова якнайшвидше "

Буковинець Назарій Гагалюк розповів Суспільному, що завжди обігрівав помешкання деревиною, бо це дешевше. Як капелан ЗСУ купує дрова за пільговою ціною – для цього отримав довідку учасника бойових дій в управлінні соцзахисту та надав її лісникам. Запаси робить влітку для кращого опалення.

"Дрова мають сік. Коли їх спалювати, цей сік закопчує котел та димохід. За літо дрова можуть висохнути, якщо не потрапляють під дощ. Беру 5 кубометрів, бо маю залишки з минулої зими. Також чищу сад біля хати – так вистачає на опалювальний сезон", – каже Гагалюк.

Місцевий житель Дмитро цьогоріч купив 3 кубометри деревини – їх з лісництва забирає власною машиною й сам розпилює на дрова. Каже, обирає тверді породи дерев, бо вони краще горять й утримують тепло.

"Якщо немає світла, то дрова – найкращий варіант, бо в хаті завжди буде тепло. Стараємося купити їх якнайшвидше – заготовляю і складаю, щоб сохли", – каже буковинець.

попит на дрова чернівці
Покупець дров Дмитро. Суспільне Чернівці

Можуть витрачати менше дров взимку

Більшість людей, які купують дрова у Чернівецькому лісгоспі, живуть поблизу нього, розповів у коментарі Суспільному начальник відділу виробництва, закупівлі та збуту підприємства Василь Самушко.

"Вони наші постійні споживачі й розуміють, якщо куплять влітку дрова, то коефіцієнт корисної дії зимою й при опаленні буде значно більшим. Вони отримають тепло та збережуть гроші, бо витрачатимуть менший обсяг дров", – каже Самушко.

За словами Самушка, ціни на деревину влітку та взимку однакові – в середньому по області це 1039 гривень. Водночас для учасників бойових дій та їхніх сімей є пільги. Втім така вартість деревини залежить від лісгоспу – переважно від 728 до 1180 гривень за кубометр.

Щоб купити дрова, людина може звернутися безпосередньо в лісництва або зробити замовлення онлайн на сайті "ДроваЄ". Дізнатися про вартість, доступні види деревини та можливість доставки можна, зателефонувавши до лісгоспів. Контакти оприлюднили на сайті "Ліси України".

Як заготовляють деревину на продаж

В лісництвах проводять рубки – так забирають пошкоджені, погані та хворі дерева. Цю деревину й продають, каже помічник лісничого Садгірського лісництва Михайло Базарський.

"Нам кажуть, скільки ми маємо вирубати дерев. Робимо це за правилами, а не вирубуємо ліс за своїм бажанням. Є порушники, які можуть рубати самовільно, а ми проводимо рейди. Немаркована деревина має тіньове походження. В лісництві ми продаємо деревину з бирками – вона внесена до реєстру обліку деревини", – каже Базарський.

попит на дрова
Працівник лісгоспу.

Крім цього, лісівники фотографують автомобілі, якими перевозять деревину з лісу: номерний знак, кількість колод та бирки. Так будь-хто можна дізнатися походження дров за номером авто чи колоди.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок