Депутатам у Чернівцях можуть дозволити їздити у відрядження без погодження міського голови: що пропонують

Депутатам у Чернівцях можуть дозволити їздити у відрядження без погодження міського голови: що пропонують

Сесія Чернівецької міськради
Сесія Чернівецької міськради. Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

Депутатам Чернівецької міськради можуть дозволити виїздити за кордон за місцем роботи. Проєкт рішення про це розглянуть на червневій сесії міськради. Зараз для усіх відряджень потрібне розпорядження міського голови. Суспільне Чернівці розповідає, що може змінитися.

У проєкті рішення сесії міськради пропонують дозволити депутатам їздити у закордонні відрядження за основним місцем роботи. Для цього депутат за три дні до відрядження повинен буде письмово повідомити секретаря міськради про мету виїзду, куди та наскільки їде, а також надати документ з підписом керівника установи чи організації, в якій працює.

Якщо ж відрядження стосується депутатських повноважень, то депутат повинен буде отримати на це погодження мера – поїздка відбувається згідно з його розпорядженням. Зараз для усіх відряджень потрібне таке розпорядження.

"Депутати мають й основне місце своєї роботи, тому мета поїздок може бути різною. До робочих обов'язків голова міськради нічого не має, але ухвалює рішення, відпускати депутатів чи ні – це трохи неправильно. Попереднє рішення нас дуже обмежувало в пересуваннях. Колеги жалілися, що мають важливі справи, але не можуть виїхати", – каже ініціаторка проєкту рішення, депутатка від фракції "Народний контроль" Світлана Каглянчук.

Водночас, згідно з проєктом рішення, відрядження оплачують самі депутати або сторона, яка їх приймає. Також депутат несе відповідальність за дотримання строків та порядок перетину держкордону.

Раніше міський голова не дав відрядження одному з депутатів

3 червня депутат міськради Михайло Шкурей від фракції "Пропозиція" опублікував допис на своїй сторінці у Facebook про те, що міський голова не надав йому відрядження для отримання права на перетин кордону. За словами Шкурея, він мав привезти благодійну допомогу.

"Якби в Чернівцях був мер, який вболіває за інтереси міста, який працює для вирішення проблем міста і бодай намагається зрозуміти цілі та завдання, якими керуються люди, що до нього звертаються, а не торгуватись з депутатом за його голос в сесійній залі, то все могло бути інакше", — написав Шкурей.

5 червня депутат від фракції "Пропозиція" Олексій Каспрук на своїй сторінці у Facebook написав, що Михайло на сесії висловив свою принципову позицію — проголосував проти приватизації колишнього тролейбусного депо на Проспекті Незалежності.

На пресконференції 6 червня Клічук сказав, що ситуація не пов'язана з голосуванням в залі.

"Була історія з депутатом обласної ради Волощуком, який виїхав у відрядження і не повернувся. В цей період правоохоронні органи, спецслужби порекомендували не відпускати до вияснення ситуації депутатів за кордон. І жодного відношення до голосування в залі чи торгування голосів немає", — сказав Клічук.

Водночас Клічук додав, що "депутати, як і всі інші люди, знаходять спосіб доставки допомоги в Україну".

"Привезти гуманітарку з будь-якої країни не складно, будучи у Чернівцях, не обов'язково їхати, є багато українців за кордоном, є благодійні фонди, депутат Шкурей знає про синьо-жовтий хрест, який є у всіх містах Німеччини", — каже він.

У коментарі Суспільному депутат Шкурей сказав, що подавав звернення щодо перетину кордону ще 13 травня, до цього отримав усне погодження на поїздку від голови. Вже 3 червня йому повернули документи без підпису міського голови і без пояснень.

"Я мав 30 травня ввечері вже перетинати кордон. І так 31-го бути в дорозі, а інформація про депутата, який не повернувся, зʼявилася тільки 31-го після обіду", — повідомив Шкурей.

Що відомо про депутата облради, який не повернувся з відрядження

Олексій Волощук обіймав посаду начальника відділу в облраді — його звільнили, а про інцидент повідомили правоохоронні органи. Ще закордоном Волощук телефонував до колеги, з яким був у відрядженні, й казав, що він у лікарні, бо стався інсульт. Де зараз Волощук — невідомо.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок