У Чернівцях ремонтують понад 1300 метрів ділянки тепломережі за кредитні гроші Європейського банку

У Чернівцях ремонтують понад 1300 метрів ділянки тепломережі за кредитні гроші Європейського банку

Заміна труб тепломережі у Чернівцях
Заміна труб тепломережі у Чернівцях. Facebook/Чернівцітеплокомуненерго

В одному зі спальних районів Чернівців розпочали капітальний ремонт найбільшої та найскладнішої з шести ділянок тепломережі. Тепло від неї отримують понад сто багатоповерхівок. Тут замінюють 1345 метрів трубопроводу за кредитні гроші Європейського банку. Сума становить понад 630 тисяч євро. Ділянка пролягає між будинками по вулиці Південно-Кільцевій.

Про це повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк під час преспідходу 18 червня.

"Це великий проєкт з модернізації, який місто підписало у 2020 році. Його призупинили на початку повномасштабної війни, а тепер відновили. Крім заміни труб, у межах проєкту також капітально ремонтують котли та встановлюють індивідуальні теплові пункти у багатьох житлових будинках, встановлюють системи для обліку теплоносія," — каже Зазуляк.

Вартість усього проєкту орієнтовно 15 мільйонів євро. З них приблизно 10 мільйонів — кредитні, чотири — грантові. Їх надають поетапно. Решту співфінансує місто.

За словами керівника "Чернівцітеплокомуненерго" Олександра Корчунова, роботи виконує підрядник зі Львова, якого обирав Європейський банк.

"Демонтованим трубам на цій ділянці — 44 роки. Ми на них тут втрачали тепло. Нові труби можна буде використовувати понад тридцять років. Ми впевнені, що їхня заміна покращить теплопостачання. Але за умови якісної підготовки внутрішньобудинкових мереж. Це зона відповідальності ОСББ і управлінських компаній," — каже Корчунов.

Завершити роботу на цій ділянці планують до вересня.

За майже 640 тисяч євро понад 1300 метрів труб: у Чернівцях ремонтують ділянку тепломережі
Ремонт тепломережі у Чернівцях. Facebook/Чернівцітеплокомуненерго

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок