Відомо, скільки людей оштрафували у Чернівецькій області за відсутність дозволу на перебування поблизу кордону

Відомо, скільки людей оштрафували у Чернівецькій області за відсутність дозволу на перебування поблизу кордону

Прикордонники виявляють порушників
Прикордонники патрулюють місцевість. facebоok / Західне регіональне управління Держприкордонслужби України - Західний кордон

Від моменту запровадження спеціального прикордонного режиму в Чернівецькій області оштрафували 30 людей. Вони перебували за п'ять кілометрів від кордону та не мали дозволів. Водночас за цей період прикордонники надали понад 5 000 дозволів тим, хто проживає, в'їжджає, веде певні роботи або перебуває у прикордонній смузі.

Про це Суспільному повідомив речник прикордонного загону Костянтин Ліснік.

Дозволи почали видавати всередині березня. Упродовж цього часу проводили роз'яснювальну роботу та попереджали людей про адміністративну відповідальність.

"З 1 червня ми почали посилено контролювати це питання та штрафувати людей. Серед порушників місцеві, яких неодноразово попереджали, а також громадяни з інших регіонів, які рухалися в межах прикордонної смуги, і проігнорували цю вимогу. Ми не притягуємо до відповідальності тих, хто подав заяву на дозвіл. Вони мають відповідну копію документа і ми розуміємо, що запит в обробці".

Яка відповідальність за відсутність дозволу

Якщо людина перебуває у прикордонній смузі без дозволу, її можуть притягнути до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму. Санкція статті передбачає попередження або штраф від 119 до 170 гривень, для посадовців – від 170 до 340 гривень.

Кому потрібен дозвіл

Дозвіл мають отримати буковинці, які проживають, в'їжджають, ведуть певні роботи або пересуваються на території у межах п'яти кілометрів від лінії кордону.

Також, якщо людина отримає дозвіл та повідомить про це прикордонну службу, може проводити на цій території:

  • будівництво;
  • вирубування дерев та чагарників;
  • користуватися водою;
  • проводити геологічні, дорожні, гідротехнічні, землевпорядні дослідження;
  • фотографувати чи фільмувати місцевість;
  • проводити туристичні подорожі.

Дозвіл діє лише у межах території прикордонного загону, який його видає.

Як отримати дозвіл

За словами помічника начальника Чернівецького прикордонного загону Ігоря Заруднєва, дозвіл на перебування у прикордонній зоні видають протягом десяти днів. Для цього потрібно подати письмове звернення у довільній формі на ім'я начальника прикордонного загону Миколу Романчука.

Звернення можна принести особисто на вулицю Володимира Великого 2, а. Надіслати поштою чи електронним листом на адресу: [email protected]

Скільки діє дозвіл

Для людей, які проживають у прикордонній смузі, дозвіл буде постійним. Однак, дозвіл можуть скасувати, якщо людина не проживає за вказаною адресою понад 3 місяці. Наприклад, туристичний дозвіл діє рік.

Що заборонено взагалі

У межах 30-50 метрів вздовж кордону на суші, водоймах та берегових лініях встановлено спеціальний прикордонний режим. Він забороняє вільний в’їзд, перебування, проживання та пересування людей та роботи, які не пов'язані з обороною чи охороною кордону.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок