Після інсульту пересувається на ходунках: буковинець планує пройти 45 км, щоб зібрати гроші на РЕБи для підрозділу друга

Після інсульту пересувається на ходунках: буковинець планує пройти 45 км, щоб зібрати гроші на РЕБи для підрозділу друга

Буковинець Валерій Манарха, який пересувається на ходунках, розпочав марафон на підтримку підрозділу 82-ї десантно-штурмової бригади, в якому служить його друг.

Валерій хоче зібрати до 200 тисяч гривень на РЕБи – для цього планує пройти 45 кілометрів з Путили до Вижниці. Понад десять років тому чоловік пережив інсульт – під час марафону його підтримують волонтери.

За перший день марафону Валерій пройшов сім кілометрів. Каже, готувався до цього пів року, бо через інсульт ходити важко. Тренувався вдома: спершу ходив по кілька кроків, а зараз — "без перестанку".

"Постараюся пройти цей шлях, бо нашим захисникам теж нелегко, вони й не так втомлюються. А мені немає від чого втомлюватися. Моя мотивація – зібрати гроші для військових, аби вони мали за що нас захищати", – каже Валерій.

Валерій Манарха
Буковинець Валерій Манарха. Суспільне Чернівці

Буковинець планує пройти на ходунках 45 кілометрів, щоб зібрати гроші на РЕБи
Валерій Манарха під час марафону. Суспільне Чернівці

Попередньо Валерій планує зібрати 150-200 тисяч гривень. Із собою має скриньку, в яку перехожі можуть кидати готівку, а також збирає гроші на банківські рахунки. Наразі зібрав понад 65 тисяч гривень. За ці гроші куплять засоби радіоелектронної боротьби для підрозділу, в якому служать його друг з трьома братами.

"Пан Валерій – наш з чоловіком вінчальний батько. Він сам захотів допомогти бригаді, в якій служить мій Микола. Його два брата також на війні, ще один важко поранений — на реабілітації. Микола зараз воює на Харківщині – там дуже важкі бої. Цей подвиг Валерія мене дуже вразив. Люди тут не відчувають війни, але це завдяки нашим хлопцям, які дуже втомилися. Їм зараз дуже потрібні РЕБи, які допомагають зберегти життя", – каже дружина військового Світлана Терен.

Буковинець Валерій Манарха збирає гроші на зсу
Валерій має із собою скриньку для донатів. Суспільне Чернівці

У дорозі Валерія супроводжують волонтери. Голова благодійної організації "Волонтери Путильщини з Україною в серці" Ілля Косован каже, дорога важка й Валерій такі відстані ще не долав.

"У нього бойовий дух, якби він не був хворим, то точно був би з другом на війні. Будемо ставати перепочивати. Він казав, що буде по дві години йти, але він духу має такого, що думаю будемо й по три години йти. Він – великий приклад для всіх", – каже Ілля.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок