Громадам можуть дозволити утворювати старостинські округи у селах, де 200 жителів: що про це каже голова з Буковини

Громадам можуть дозволити утворювати старостинські округи у селах, де 200 жителів: що про це каже голова з Буковини

Селятинська громада
Селятинська громада Чернівецької області. karpaty.rocks/selyatin

У Верховній раді планують дозволити утворювати старостинські у селах, де приблизно 200 жителів. Про це йдеться у законопроєкті про інститут старост, який готують до другого читання.

Голова Селятинської громади Чернівецької області Валерій Полянчук каже, це буде добре для територіально великих громад, де люди живуть нещільно. Суспільне Чернівці розповідає, чи планують у громаді утворювати більше старостинських округів.

1 травня голова підкомітету ВР з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін опублікував у Facebook перелік громад України, де через низьку щільність населення можна буде утворити старостинські округи з населенням до 200 жителів – наразі є умова про щонайменше 500 жителів.

З Буковини у переліку є гірська Селятинська громада, в якій зараз два старостинські округи: Шепітський, де живуть орієнтовно 1300 людей, та Плосківський з населенням у майже 1200 людей. Голова громади Полянчук каже, якщо законопроєкт ухвалять, зможуть утворити ще кілька округів, щоб люди могли отримувати адмінпослуги на місцях.

"Це нам плюс. Наша громада територіально велика й населення дуже розкидане. У Шепіт входить 5 населених пунктів, які дуже розкинуті, там здався б ще один округ. Ми можемо утворити навіть в селі Руська старостинський округ або у Верхньому й Нижньому Ялівцях один округ, але питання у фінансуванні", – каже Полянчук.

Попри те, що у Селятинській громаді буде можливість створювати нові старостинські округи, робити цього наразі не будуть. Полянчук каже, в округах мають бути старости та ЦНАПи, а грошей на їх утримання у бюджеті недостатньо.

"У старостинському окрузі є ЦНАП, його начальник та адміністратори. У наших округах ці повноваження я поклав на старост, бо на адміністраторів немає фінансування. Але в округах мають бути старости та хоча б по пів ставки "земельника" та соціального працівника. Це десь пів мільйона гривень на рік на утримання", – каже Полянчук.

За словами Полянчука, громада вже недоотримує орієнтовно 5,5 мільйонів гривень з "військового ПДФО", бо ці гроші спрямовують до держбюджету, а також втратила до 700 тисяч гривень податку через скорочення цеху з перероблювання деревини. Тому спрямувати гроші на утримання нових старостинських округів наразі не можуть.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок