"Приходять ті, у кого два і більше авто". У Чернівцях збільшились черги для перереєстрації автомобілів

"Приходять ті, у кого два і більше авто". У Чернівцях збільшились черги для перереєстрації автомобілів

Останні два тижні в центрах МВС Чернівецької області збільшились черги, щоб перереєструвати авто. Це може бути пов'язано з новим законом про мобілізацію, який передбачатиме, що у власників більше одного авто можуть вилучати машину для Збройних сил.

Про це у коментарі Суспільному сказав керівник регіонального сервісного центру області Василь Душинський.

"Минулого року було приблизно 15 тисяч перереєстрованих транспортних засобів в області. Сьогодні – це вже 18 тисяч", — каже Василь Душинський.

У сервісному центрі МВС в Чернівцях люди в черзі відмовились прокоментувати, чому перереєстровують авто.

Про транспорт у новому законі про мобілізацію

Новий закон про мобілізацію, який набере чинності 18 травня, передбачає, що під час воєнного стану українці мають віддавати майно, зокрема, автомобілі, на потреби ЗСУ. Таке правило діяло і дотепер, втім цьому законі буде більше уточнень, як саме відбуватиметься мобілізація транспорту, каже адвокатка Людмила Янчук.

Авто можуть вилучати у тих людей, котрі мають дві чи більше машин. Забиратимуть ті, які підходять для оборонних потреб, зокрема позашляховики та вантажівки. Тобто про легкові авто не йдеться. Попри це, люди масово перереєстровують автомобілі, якщо мають більше одного, наприклад, на родичів.

Щодо чоловіків, які ухиляються від служби, то норми про вилучення авто у них немає, там інші обмеження.

Перед вилученням мають провести оцінку ринкової вартості автомобіля. Якщо вилучену машину пошкодять або знищать, то власнику відшкодують збитки. Це зроблять на основі актів приймання-передачі авто, в яких зазначаються відомості про власників, технічний стан, залишкову вартість та інші відомості, що дають змогу ідентифікувати транспорт.

Збройні сили формують свої замовлення відповідно до того, які авто їм потрібні. Вилучати машини у людей можуть працівники ТЦК. Інформацію про наявний транспорт отримуватимуть в органах, що ведуть їх облік, зокрема МВС. У законі немає обмежень щодо того, скільки машин можуть вилучити в однієї людини. Наприклад, якщо людина має 3 авто, з яких 2 — позашляховики, то ці два автомобілі можуть вилучити, каже Янчук.

"Транспорт повинен використовувати у межах області. Якщо є потреба кудись виїхати, то про це повідомляється ТЦК. Тобто ТЦК вилучає, передає авто на певну військову частину. Військова частина використовує цей транспортний засіб у межах області, якщо необхідно виїхати — цей транспорт може виїхати на строк не більше 30 днів. Тобто для якогось завдання він може виїхати, але має повернутись в область у межах 30 днів", — каже Людмила Янчук.

Згідно з новим законом, для підприємств та органів влади діятимуть такі ж правила, як і для громадян. Після демобілізації протягом 30 днів власнику мають повернути авто, а порядок компенсації завданих збитків, має визначити кабмін.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок