Стало відомо, скількох буковинців визнали обмежено придатними до служби від початку повномасштабного вторгнення

Стало відомо, скількох буковинців визнали обмежено придатними до служби від початку повномасштабного вторгнення

Від початку повномасштабної війни понад 5,5 тисяч буковинців визнали обмежено придатними до військової служби. Водночас більшість з них призвали на службу.

Про це Суспільному повідомила речниця обласного центру комплектування Тетяна Гайдащук.

За інформацією Гайдащук, ще частина буковинців набули статусу "непридатний", а деякі також мали право на відстрочку чи звільнення від служби.

"Частина військовослужбовців отримали статус обмежено придатного в інших областях та переведені з військових частин на службу в Чернівецьку область, і навпаки", – повідомила речниця обласного ТЦК.

Хто має повторно пройти ВЛК

4 травня набере чинності закон, який, зокрема, скасовує статус "обмежено придатний до служби". Відтак військові та військовозобов'язані, визнані обмежено придатними, мають впродовж 9 місяців повторно пройти військово-лікарську комісію. Про це повідомили у Telegram Міністерства оборони.

Також уряд має оновити перелік захворювань для визначення, придатна людина до військової служби чи ні. Так після повторного ВЛК військових, яких визнають непридатними, звільнять з військової служби, а визнані придатними — продовжать службу.

Якщо статус "непридатний" отримає військовозобов'язаний, його виключать з військового обліку. "Придатний" – зможе проходити військову службу.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок