З піцерії зробила волонтерський штаб: буковинка допомагає військовим з рідної громади, які воюють на фронті

З піцерії зробила волонтерський штаб: буковинка допомагає військовим з рідної громади, які воюють на фронті

З піцерії зробила волонтерський штаб: буковинка допомагає військовим з рідної громади, які воюють на фронті
Волонтерка Тамара Сенюшко (справа). . Джерело: Тамара Сенюшко

На початку повномасштабної війни буковинка Тамара Сенюшко облаштувала у своїй піцерії волонтерський штаб – разом з барменами та місцевими жителями готували коктейлі Молотова, а наразі допомагають сім'ям загиблих бійців та переселенцям.

Жінка збирає гроші на дрони-камікадзе, а допомогу військовим возить особисто – так побувала на позиціях поблизу Бахмута, Авдіївки та Оріхова. Суспільне Чернівці розповідає історію волонтерки.

"Бармени готували коктейлі Молотова"

Чотири роки тому Тамара Сенюшко відкрила піцерію у Сторожинці, яка на початку повномасштабної війни стала волонтерським штабом. У перший день приготували й передали на фронт майже 800 коктейлів Молотова – робили це працівники піцерії та місцеві жителі.

"Люди приходили до мене й питали, що будемо робити далі. Мої бармени та продавці з магазину сантехніки біля піцерії почали робити коктейлі Молотова. Люди приносили каністри з бензином", – каже Сенюшко.

Загалом Тамара волонтерить понад десять років – починала ще з Майдану, коли почали стріляти в учасників Революції Гідності. Тоді жінка допомагала своїм друзям знайти бронежилети. Наразі підтримує переселенців та родини полеглих військових: надає їм засоби гігієни або підгузки для дітей. У роботі волонтерського штабу їй допомагають бабусі та матері військових, які наразі воюють.

"Плетемо шкарпетки. З липня це також робить жінка, єдиного сина якої вважають зниклим безвісти. Хоча вона точно знає від побратимів та командира, що він загинув. Чекає на його тіло й плете вдома шкарпетки", – розповідає волонтерка.

Волонтерка зі Сторожинця Тамара Сенюшко
Марія Кляйн зі Сторожинця. Троє її внуків на фронті. Джерело: Тамара Сенюшко

До усіх поїздок на фронт Тамара долучається особисто. За цей час відвозила дрони, грілки, ліки та вовняні шкарпетки військовим та цивільним у Бородянці, Бахмуті, Авдіївці, Ізюмі та Оріхові. Намагається їздити декілька разів на місяць.

Під час однієї з поїздок була у лісі в Ізюмі й досі пригадує могили закатованих українців. Каже, тоді усвідомила, яку загрозу несе російська армія українцям. Той спогад не дозволяє опускати руки й припиняти волонтерство.

"Дві дощечки навхрест, а на них вишкрябане прізвище. Одна яма на шістьох людей, а це – ціла родина. Ми не маємо права забувати про ці речі. Маємо розповідати нащадкам, що росіяни ніколи не будуть нашими братами", – каже волонтерка.

Військовим потрібне не м'ясо, а дрони

Тиждень тому Тамара повернулася з чергової поїздки на схід – там зібрала нові запити військових. Каже, тоді українські війська саме відводили від Авдіївки, а звуки боїв було чутно за десятки кілометрів.

"Найбільше вразило, наскільки військові були змученими. Ми везли їм дрони та тепловізори. Казали, що у них біда, гинуть побратими, а їм смажать шашлики. Говорили, що не м'ясо їм потрібне, а дрони, РЕБи", – розповідає жінка.

Волонтерка Тамара Сенюшко
Фото з останньої поїздки волонтерки. Джерело: Тамара Сенюшко

З ресторану зробила волонтерський штаб: волонтерка Тамара Сенюшко
Джерело: Тамара Сенюшко

Наразі волонтерка планує закупити майже 60 дронів-камікадзе для бійців – кожен з них хоче підписати ім'ям полеглого бійця зі Сторожинецької громади. Щоб купити дрони, потрібно зібрати понад мільйон гривень. Для цього організовуватиме ярмарки, благодійні концерти та аукціони, де, зокрема, продаватимуть розмальовані порожні тубуси від зброї.

"Я завжди боюся, що запізнимося. Зараз не та війна, яка була у 2014 році. Це – війна дронів та РЕБів, а автомобілі – розхідний матеріал. Тому започаткували акцію "Дрон помсти". Вирішили купити дрон за кожного загиблого захисника з громади й підписати, що це дрон помсти за такого-то: Іллю Тарновецького чи Івана Вайпана. Сподіваюся, що за два тижні зберемо потрібну суму".

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок