Знайомі зі школи, а побраталися на передовій. Буковинські військові Русу та Богдан про спільний бойовий досвід

Знайомі зі школи, а побраталися на передовій. Буковинські військові Русу та Богдан про спільний бойовий досвід

Знайомі зі школи, а побраталися на передовій. Буковинські військові Русу та Богдан про спільний бойовий досвід
Вадим Богдан і Вадим Русу. Суспільне Чернівці

Двоє Вадимів — Русу та Богдан родом із селища Глибока на Буковині. Навчалися в одній школі, однак ближче познайомилися саме на фронті. 24 лютого 2022 року Русу був у Польщі. Коли дізнався про початок повномасштабного вторгнення, то повернувся в Україну та пішов на війну добровольцем.

Богдан 24 лютого перебував на контрактній службі у війську та одразу вирушив на Київщину. Там вони й зустрілись. Під час повномасштабної війни разом звільняли території та утримували позиції на Київщині, Чернігівщині, Сумщині, Харківщині та Донеччині. Суспільне Чернівці розповідає історію побратимів.

Познайомилися в шкільні роки

Обоє Вадимів родом із селища Глибока. Хоч і навчалися в одній школі, але до війни майже не спілкувалися. Саме на фронті познайомилися ближче та стали побратимами. Понад півтора року під час повномасштабної війни разом утримували позиції та звільняли українські села. В одному з з боїв на Донеччині підрозділу, в якому служили буковинці, вдалося знищити близько 80 російських військових. Життя в окопах та підвалах, спільний побут та спільні бої поєднали земляків.

Військові Вадим Русу з Глибоки
Військові Вадим Русу та Вадим Богдан про спільний бойовий досвід. Вадим Русу

Вадим Русу

Командир мінометного відділення Вадим Русу з позивним Ай-не-не розповідає, що з 2014 до 2018 року мав контракт із ЗСУ та воював у Донецькій та Луганській областях. Був під Іловайськом і Дебальцевим, брав участь у боях за Луганський аеропорт. Після закінчення контракту працював у Польщі будівельником. Оскільки давав присягу на вірність українському народу, то з початком повномасштабної війни повернувся в Україну та одразу пішов добровольцем на фронт.

"24 лютого о шостій ранку мені подзвонив товариш з України, з яким я воював ще в антитерористичній операції. Він сказав: "Вадиме, Росія напала з усіх сторін." Тоді я одразу пішов до свого роботодавця і сказав, що сталась така біда в моїй країні, тому маю їхати додому", — згадує Русу.

Під час боїв біля села Миколаївка на Донеччині Вадим ледь не загинув. Це було саме в день його народження. Військові зайняли позиції, але їх інтенсивно обстрілювали зі всіх видів зброї. Після ворожих обстрілів з гаубиць, мінометів, ракет та авіації жодного будинку в селі не залишилося.

Після поранення Вадим четвертий місяць служить у Глибоцькому ТЦК. За станом здоров'я поки не може повернутися на фронт. Мріє про перемогу і про подорожі — хоче побачити Америку, Мексику, Таїланд та Японію.

Військовий Вадим Богдан із Глибоки
Військові Вадим Русу та Вадим Богдан про спільний бойовий досвід. Вадим Богдан

Вадим Богдан

Старший навідник міномета Вадим Богдан з позивним Сем навчався в Чернівецькому економічно-правовому коледжі, пізніше — в Чернівецькому національному університеті імені Федьковича та Міжрегіональній академії управління персоналом. Здобув вищу освіту і в 2017 році підписав контракт зі Збройними Силами. Вирішив піти у військо, бо його батько — військовий, мама теж за життя була військовою.

Два роки Вадим Богдан служив у Нацгвардії, у Першій Президентській бригаді. Згодом перевівся у Чернівці та служив ще рік. Наступний контракт у 2020 році підписав із Восьмим окремим гірсько-штурмовим батальйоном.

"24 лютого нас підняли о пів на п'яту ранку. Ми виїхали зі Львова на Рівне, і далі — на Київ. Тоді вже були перші ракетні удари і наступного дня ми вже пускали снаряди по ворожих колонах. Настрій був бойовий", — пригадує Богдан.

Вадим каже, що найбільше йому запам'ятались бої на Київському та Харківському напрямах, коли швидко вдавалося просуватися вперед, коли звільняли село за селом. Місцеві жителі зустрічали їх з обіймами. Найважче, за його словами, було в боях під Бахмутом, коли доводилось їхати з однієї позиції на іншу під обстрілами, буквально крізь вогонь.

Військові з Глибоки Вадим Русу та Вадим Богдан з побратимами
Військові з Глибоки Вадим Русу та Вадим Богдан з побратимами. Вадим Русу

Побратими показують сліди від обстрілів на своєму авто. Вперше його обстріляли на Харківщині, потім — на Донеччині. Тепер ця автівка нагадує Вадимам про їхній бойовий досвід.

обстріляне авто
Буковинські військові Русу та Богдан про спільний бойовий досвід. Суспільне Чернівці

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок