Пісні Івасюка та 50% виграних грошей на ЗСУ. Яким буде перший музичний фестиваль "VodograyFest" у Чернівцях

Пісні Івасюка та 50% виграних грошей на ЗСУ. Яким буде перший музичний фестиваль "VodograyFest" у Чернівцях

Пісні Івасюка та 50% виграних грошей на ЗСУ. Яким буде перший музичний фестиваль "VodograyFest" у Чернівцях
. versii.cv.ua

У березні в Чернівцях вперше проведуть всеукраїнський музичний фестиваль "VodograyFest" до 75-річчя від дня народження Володимира Івасюка. Під час онлайн-конкурсу відберуть колективи за п'ятьма номінаціями. Призовий фонд фестивалю становить 100 тисяч гривень – водночас переможці мають передати 50% призу на ЗСУ.

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка культурно-мистецького центру імені Миколайчука Тетяна Д’яченко.

"Ми не плануємо копіювати фестиваль "Червона рута" , бо такий феномен відбувається раз на життя. Маємо на меті зробити якісний фестиваль про музику для молодих музикантів: тих, хто має можливість приїхати й спробувати себе на гарній якісній апаратурі та хорошій сцені. Молодим виконавцям, зазвичай, немає як себе показати й зробити хороше відеопортфоліо, тому виступ на концерті стане платформою, яка дасть поштовх їхній творчості", – каже Д'яченко.

Хто може взяти участь у фестивалі

За умовами фестивалю, участь у ньому можуть взяти солісти, ансамблі та колективи з учасниками від 7 років до 100 років. Вони мають виконати один твір Володимира Івасюка у класичному або власному аранжуванні.

"Ми у пошуку нових талантів та креативних музикантів, які мають власне бачення творчості Івасюка", – каже Д'яченко.

Які є номінації

У конкурсній програмі фестивалю є 5 номінацій:

  • естрадний вокал;
  • народний вокал;
  • джазовий вокал;
  • інструментальна музика;
  • театралізована постановка.

Як взяти участь

Учасників фестивалю відбиратимуть онлайн. Для цього вони мають зареєструватися в онлайн-формі та окремим файлом надіслати запис твору. Відеозапис має мати якісне зображення та звук, записаний у мікрофон або на смартфон. Студійні записи не приймають.

"Цьогоріч ми спробуємо зробити пілотний варіант фестивалю. Наразі конкурс робимо онлайн, бо привозити всіх учасників та журі звідусіль – складно. Тому ми приймаємо заявки онлайн. Будемо публікувати їх у нашому Instagram", – каже Д'яченко.

Подати заявки можна буде до 25 лютого. Опісля журі оцінюватиме виступи за 10-бальною шкалою, а 1 березня оголосять переможців.

50% призу – на ЗСУ

Гран-прі фестивалю отримає учасник з найвищим балом від журі. За це він отримає 50 тисяч гривень та сертифікат на участь у наступному фестивалі. Склад журі оприлюднюватимуть поступово.

Учасники, які за оцінками журі, зайняли другу, третю та четверту позиції, отримають від 10 000 до 20 000 тисяч гривень. Водночас, за умовою фестивалю, учасники мають спрямувати половину призу на ЗСУ.

Коли та де буде концерт

4 березня переможці у номінаціях виступлять на концерті у фоє кіноконцертної зали "Чернівці". Там їм вручать нагороди. Крім цього, плануються виступи членів журі.

Фестиваль планують зробити щорічним.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок