Стало відомо, коли у Чернівцях розпочнуть ремонт водогону за 17 млн євро кредиту від німецького банку

Стало відомо, коли у Чернівцях розпочнуть ремонт водогону за 17 млн євро кредиту від німецького банку

Стало відомо, коли у Чернівцях розпочнуть ремонт водогону за 17 млн євро кредиту від німецького банку
. Ліквідація аварійного витоку на магістральному водогоні у Чернівцях. Джерело: facebook/"Чернівціводоканал"

Ремонт аварійних ділянок водогону у Чернівцях планують розпочати у березні наступного року. Йдеться про майже шість кілометрів мереж, які замінять за 17 мільйонів євро – це кредитні гроші німецького банку. За умовами договору підрядник має завершити роботи впродовж року.

Про це на звіті 19 грудня розповів гендиректор водоканалу Андрій Колесник.

Водогін відремонтують у межах міжнародного проєкту. Роботи, які передбачили виконати у першій стадії, вартують 17 мільйонів євро. За ці гроші планують:

  • замінити 5,75 кілометра аварійних ділянок на водогоні. На ці роботи провели тендер та підписали угоду з турецькою фірмою. Роботи мають розпочати орієнтовно в березні й завершити впродовж року.

"Зараз міжнародний консультант узгоджує замовлення матеріалів. За сто днів мають доставити труби та іншу арматуру з-за кордону. Також за цей час водоканал самостійно почав роботи на одній із насосних станцій прутського водозабору – там збільшуємо об'єм фільтр-резервуарів", – каже Колесник.

Також на підприємстві підготували проєкт та кошторис для заміни всмоктуючого трубопроводу. Це потрібно, щоб зменшити кількість обмежень водопостачання у місті під час ремонту водогону.

  • реконструкція та заміна обладнання на насосній станції. Для цього вже підготували документи – наразі їх погоджують у німецькому банку. Тоді зможуть оголосити тендер.
  • встановлення фабрики з виробництва гіпохлориду. Цьогоріч водоканал отримав обладнання на понад 800 тисяч євро. Впродовж січня-липня наступного року планують встановити модульну будівлю, змонтувати та запустити обладнання.

За словами Колесника, у наступному році також планують почати роботи за другою стадією проєкту. Вона вартує понад 21 мільйон євро. За ці гроші планують замінити 7 кілометрів водогону та 10 кілометрів магістральних мереж. Крім цього, розроблять зонування міста за тиском.

"Вже провели вишуковування та проєктування. Консультанти розробили тендерну документацію, яка зараз на погодженні банку", – каже Колесник.

Що відомо про кредит на ремонт водогону

  • Проєкт муніципального водного господарства підтримується Урядом Німеччини та Кредитною установою для відбудови (KfW).
  • 27 січня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво «Проєкт муніципального водного господарства міста Чернівці, стадія 1».
  • Перемовини з німецьким урядом тривали з 2015 року, а підписали угоду у 2021 році. Її мали реалізувати з червня 2022 року, казав міський голова Роман Клічук. Через повномасштабне вторгнення в Україну європейські фонди та банки не давали можливості скористатись цими коштами. За словами Клічука, у 2022 році знову провели перемовини, й торік у грудні уклали угоду.
  • За гроші від німецького уряду замінять водогін — йдеться про 11 кілометрів водогону до Дністра.
  • Раніше на пресконференції Клічук розповідав, що реалізовувати першу стадію проєкту планують з вересня. За його словами, спочатку німецький уряд прийняв рішення, що 16 мільйонів євро нададуть як грант, згодом — ще 15 мільйонів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок