У Чернівецькій обласній клінічній лікарні перевірять закупівлі медичних препаратів. Це зроблять через лист від Міністерства охорони здоров'я, в якому йдеться про те, що лікарня закуповувала ліки "сумнівної клінічної доцільності", які не входять до національного переліку, та не дотримується медичних стандартів. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про перевірку та як ситуацію коментують в лікарні.
Для перевірки створили робочу групу
За інформацією МОЗ, обласна клінічна лікарня систематично закуповує ліки, які не включені до Національного переліку та відсутні у галузевих стандартах у сфері охорони здоров'я. Зокрема, впродовж цього року лікарня закупила медикаментів, які мають сумнівну клінічну доцільність на понад 14 мільйонів гривень. Про це йдеться у листі міністерства, який опублікували 28 вересня на Facebook-сторінці лікарні.
Також повідомляють, що у лікарні купували медикаменти для лікування інсульту, які відсутні у медичних протоколах та міжнародних клінічних настановах.
"Вищезазначені приклади не є вичерпними, але свідчать про систематичний характер порушень постанови №333, нераціональне використання грошей та недодержання стандартів медичної допомоги та клінічних протоколів", – йдеться у листі.
Відтак у міністерстві запропонували провести перевірку закладу. Для цього в обласній раді створили робочу групу, до якої увійшли депутати. Про це повідомили на Facebook-сторінці ради. Вони мають перевірити процедуру закупівлі лікарнею медичних препаратів та встановити, чи були порушення законодавства.
Що відповідають у лікарні
В обласній клінічній лікарні звинувачення МОЗ заперечують, повідомили на сторінці закладу у Facebook. У лікарні кажуть, що від початку року загалом закупили ліків на понад 36 мільйонів гривень. З цієї суми лише понад 6 мільйонів спрямували на купівлю ліків, які не входять до національного переліку, – для цього використали гроші, які залишилися у бюджеті після забезпечення потреби в основних ліках, які входять до нацпереліку.
У закладі стверджують, що аудитори перевіряли більшість закупівель, які здійснювали у закладі, й не виявили порушень.
"Усі препарати, які закуповувались лікарнею, були зареєстровані у встановленому законодавством порядку. Факт державної реєстрації кожного із закуплених лікарських засобів підтверджений копією реєстраційного посвідчення на лікарський засіб або інформацією з Державного реєстру лікарських засобів України", – йдеться у дописі.
Також повідомляють, що усі препарати – затверджені клінічними настановами та наказами МОЗ, що доводить їх клінічну ефективність.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].