У громаді на Буковині звільнять усіх заступників міського голови: як голосували депутати

У громаді на Буковині звільнять усіх заступників міського голови: як голосували депутати

У громаді на Буковині звільнять усіх заступників міського голови: як голосували депутати
. Кіцманська громада. Джерело: Кіцманська міська рада

У Кіцманській міській раді Чернівецької області звільнять усіх заступників міського голови. Рішення підтримали 17 депутатів на сесії 4 серпня. Міський голова Сергій Булега каже, так зможуть зекономити гроші й передати їх на ЗСУ. Водночас п'ятеро депутатів голосували проти.

Про це передає кореспондентка Суспільного з сесійної зали.

Кого із заступників планують звільнити

Згідно з проєктом рішення, скоротять:

  • посаду заступника з питань організаційно-господарської діяльності, яку обіймає Олександр Ткачук.
  • посади двох заступників з питань діяльності виконавчих органів — Олександра Марусяка та Юрія Косара.

Їх мають повідомити про звільнення та запропонувати їм вакантні посади відповідно до їхньої кваліфікації.

Чому заступників звільняють

Голова громади Сергій Булега на засідання сесії розповів, що він не має претензій до роботи заступників.

Раніше у коментарі Суспільному Булега казав, що причиною звільнення заступників є економія грошей та направлення їх на підтримку ЗСУ. Таку ідею висунула громада. Тепер на сесії своє рішення Булега назвав"спробою відповісти людям, що він змінив".

"До мене звернулася громада, яка запитала, чи доречно у період війни мати трьох заступників. Я не зміг відповісти зразу. І тоді громада запропонувала мені, щоб на сесії вирішити, щоб цих заступників поки що не було. А кошти, які йдуть на їхню оплату праці, спрямувати на підтримку ЗСУ. Я не мав аргументів, щоб заперечити їм", — каже Булега.

Що кажуть депутати

На засіданні Кіцманської міськради були 21 депутат, з них п'ятеро проголосували проти звільнення працівників ради. Зокрема, рішення не підтримав голова фракції "Європейська солідарність" Вадим Скрипник. За його словами, оптимізація штату – "прибирання невгодних".

Також депутат Олег Скорейко стверджує, що зекономити гроші не вийде, бо звільненим працівникам передбачені виплати, зокрема компенсації за невикористані відпустки. Він пропонував скоротити одного заступника, а двох залишити працювати. Його пропозицію не підтримали.

Що каже політолог

Рішення про звільнення заступників може порушити систему управління, розповів раніше у коментарі Суспільному політолог Ігор Баб'юк.

"Щонайменше потрібен заступник з організаційних питань. Також є цільові напрямки, за які відповідальні заступники", — каже Баб'юк.

За його словами, перенаправлення грошей із зарплатного фонду може бути перевищенням службових повноважень.

"Фонд оплати праці є захищеною статтею. Навряд чи вони при нинішніх умовах зможуть перенаправити ці гроші на інші потреби.Тому таке рішення більше схоже на популізм", — каже Баб'юк.

Які ще посади оптимізують

Окрім заступників, у проєкті рішення йдеться про оптимізацію ще чотири посади, які були вакантними. Йдеться про спеціалістів з питань охорони здоров'я, земельних питань, бухгалтерського обліку та служби у справах дітей.

Згідно з документом, оптимізувати посади мають з жовтня.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок