"Паливо з більшою калорійністю": лісівники радять готувати дрова на зиму з літа

"Паливо з більшою калорійністю": лісівники радять готувати дрова на зиму з літа

"Паливо з більшою калорійністю": лісівники радять готувати дрова на зиму з літа
. Unsplash

У Чернівецькій області почали готувати дрова для опалювального сезону. Заготівлю радять починати з літа, щоб дрова краще просушились та віддавали більше тепла при спаленні.

Про це Суспільному розповів керівник Подільського лісового офісу Василь Гончар.

Тепловіддача дров при горінні залежить від щільності деревини, ступеня сухості дров та скільки часу і як вони зберігалися. Дерева, які краще підійдуть для опалення — твердолистяні, такі як: граб, дуб, ясен, клен та бук. Після згорання таких порід дерев, вугілля довше підтримує тепло в приміщенні.

Дрова слід готувати за декілька місяців до холодної пори року та зберігати в сухому провітрюваному приміщенні. Також можна зберігати на вулиці, але вберегти від опадів і встелити під них дерев'яні піддони або цеглини. Вкласти дрова треба так, щоб знизу підтримувалась циркуляція повітря – це захистить деревину від гниття.

"Влітку повітря більш сухе, що дозволяє деревині краще висохнути. А через великий попит восени дрова можуть продавати “з-під пилки”, вони сирі й мають гіршу тепловіддачу. Типова ситуація: жовтень, на носі опалювальний сезон, дрова ще не куплені, а на вулиці вже йде сніг, морозно. Але купити дрова вже не так просто, бо більшість людей купує саме в цей час, що створює черги у постачальників", – каже Гончар.

Як легально купити деревину

  • Написати у лісництві заяву, в якій вказати, скільки дров потрібно. До заяви додати копію паспорта та ідентифікаційного коду.
  • У лісництві виписують рахунок для оплати. Заплатити можна через термінал, у відділенні банку та додатку інтернет-банкінгу.
  • Квитанцію надати лісництву. Після цього деревину відвантажують для вивозу.

Також дрова можна замовити на державному онлайн-ресурсі “ДроваЄ”.

На початок