"Є нагальна потреба обрати гідного кандидата": що кажуть виборці та кандидати про вибори ректора БДМУ

"Є нагальна потреба обрати гідного кандидата": що кажуть виборці та кандидати про вибори ректора БДМУ

"Є нагальна потреба обрати гідного кандидата": що кажуть виборці та кандидати про вибори ректора БДМУ
. Виборці голосують за кандидатів на посаду ректора БДМУ. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях завершилося голосування на виборах ректора Буковинського медичного університету. Голосувати прийшли понад 90% виборців з понад 800 людей, які були у списку. Комісія підраховує голоси. Суспільне Чернівці розповідає, чого викладачі, студенти та кандидати очікують від виборів.

Інноваційні технології та практичні навички

Студентка четвертого курсу Ірина Думенко перед голосуванням відвідала дебати кандидатів та слухала їхні доповіді. Каже, подобається, що кожен кандидат хоче осучаснити навчання.

"Хочуть впровадити більше новітніх технологій. Зробити доступнішим навчання через телефон, зокрема мобільний варіант електронного журналу. Це щось нове для нас та викладачів. Ми все ж нове покоління, тому хочемо цього", – каже Ірина.

Михайло Бойчук цьогоріч завершує навчання на стоматологічному факультеті. Він не зміг відвідати презентацію передвиборчих програм кандидатів, однак ознайомився з ними сам.

"Я вже майже випускник, тому на мене якісь зміни не вплинуть, але все одно хочеться, аби університет розвивався, тому прийшов зробити свій вибір та проголосувати. Хочу, щоб студенти могли відпрацьовувати свої практичні навички, поринати в медицину", – розповідає студент.

Представником своєї групи на виборах був другокурсник Дмитро Войтко. За його словами, разом з групою обговорювали, якого кандидата підтримувати.

"Вибори важливі, бо вони вплинуть на навчальний процес та розвиток БДМУ. Наразі я завершую навчання на зубного техніка й планую далі вступати в цей заклад на стоматолога".
"Декілька років фактично без ректора": що кажуть виборці та кандидати на посаду про вибори ректора БДМУ
Фото: Суспільне Чернівці

"Колектив має отримати керівника, а університет – менеджера"

Доцентка кафедри сімейної медицини Лариса Мельничук розповіла Суспільному, що на виборах голосуватимуть усім колективом, бо відчувають потребу обрати ректора.

"Ми вже фактично декілька років в процесі виборів. Зараз нагальна потреба обрати гідного кандидата – так наш колектив отримає керівника, а заклад менеджера, який керуватиме вишем у складні часи", – розповідає науковиця.

Асистент кафедри анестезіології Андрій Андрущак вважає університет частиною свого життя, тому прийшов голосувати.

"Я хвилююся, щоб нам все вдавалося. Попри те, що в нас декілька років не було постійного ректора, університет працював на належному рівні, втім є питання, які потребують рішення постійного ректора".

Що кажуть кандидати на посаду ректора БДМУ

На посаду ректора претендують чотири кандидати Оксана Андрієць, Ігор Геруш, Олександр Іващук та Ігор Шкробанець. З двома з них Суспільному вдалося поспілкуватися на виборчій дільниці.

Ігор Геруш розповів у коментарі Суспільному, що подався на посаду, бо хоче покращити роботу медуніверситету – зробити його провідним закладом науки та медичної освіти не лише в межах Буковини, але й України.

"Я хочу зберегти колектив, дати змогу розвивати заклад та досягати успіхів. В нас мудрий колектив та професорсько-викладацький склад, студентство – впевнений, вони оберуть керівника, з яким хочуть працювати впродовж наступних п'яти років", – каже Геруш.

Кандидат на посаду ректора Олександр Іващук був проректором за наукової роботи та міжнародних зв'язків, тому вважає, що може очолювати колектив університету.

"В цей час потрібно втримати університет на високих позиціях, які він колись мав, бо пандемія та війна трохи знизили ці показники. Гадаю, ми маємо разом працювати, щоб втриматися й з честю вийти з цієї ситуації. Успішно подолати всі виклики. Колектив багато чого чекає від цих виборів, бо всі розуміють, яка ситуація в університеті".

Що відомо про кандидатів?

Оксана Андрієць — працювала завідувачкою кафедри акушерства і гінекології. Закінчила Чернівецький медичний інститут. З 2014 по 2019 рік очолювала департамент охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації. З жовтня 2021 року виконує обов'язки ректора за призначенням МОЗ.

Ігор Шкробанець – закінчив Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю „Лікар-педіатр”. З 2007 року по 2014 рік очолював управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Працював професором кафедри менеджменту охорони здоров'я медуніверситету імені Богомольця. Очолює лікувально-організаційне управління Національної академії медичних наук України. На місцевих виборах 2020 року був обраний депутатом до облради від політичної партії "За майбутнє". На декількох виборах балотувався до обласної та Верховної Ради від "Партії регіонів".

Ігор Геруш — з 2011 року працює проректором з науково-педагогічної роботи університету. Закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Олександр Іващук — був проректором з наукової роботи та міжнародних зв'язків університету. Також був професором кафедри хірургії та урології, а також завідувачем кафедри онкології та радіології. Працював лікарем хірургом.

Раніше Суспільне розповідало у відео, що відомо про кандидатів, які балотують на посаду ректора БДМУ:

Коли оголосять результати

За словами Олександра Буряка, результати виборів будуть відомі за три-чотири години після завершення голосування. Комісія підрахує голоси та складе протокол.

Переможе кандидат, який отримає понад 50% голосів виборців, які є у списку. Якщо за жодного кандидата не проголосує стільки людей, оголосять другий тур виборів – до нього пройдуть двоє кандидатів, які набрали найбільше голосів виборців.

Що відомо про вибори ректора БДМУ:

  • 12 травня відбулися вибори ректора Буковинського медичного університету.
  • Ректора Буковинського медичного університету обирають раз на п'ять років.
  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • У другому турі за кандидата Віталія Максим'юка проголосували 255, за його опонентку Оксану Андрієць — 182. Жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки. Проти усіх проголосував 331 виборець.
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок