Заборона УПЦ користуватися ділянками, об'єднання поліклінік, ліквідація кінотеатру. Текстовий стрім з сесії в Чернівцях

Заборона УПЦ користуватися ділянками, об'єднання поліклінік, ліквідація кінотеатру. Текстовий стрім з сесії в Чернівцях

Заборона УПЦ користуватися ділянками, об'єднання поліклінік, ліквідація кінотеатру. Текстовий стрім з сесії в Чернівцях
. Сесія Чернівецької міської ради, 24 квітня 2023 року. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

27 квітня на сесії Чернівецької міської ради розглядають питання щодо позбавлення права користуватися земельними ділянками УПЦ МП, ліквідацію кінотеатру "Чернівці" шляхом приєднання до центру імені Миколайчука, а також об'єднання поліклінік №2 та №5. Суспільне веде текстову трансляцію з сесії.

Депутати завершили засідання на сьогодні

Депутати оголосили перерву у роботі сесії. Коли відновлять засідання – наразі невідомо.

Чому депутати Чернівців не підтримали рішення про кредит на тролейбуси та які наслідки

Депутати не підтримали рішення про купівлю 50 нових тролейбусів та побудову тролейбусної лінії до Калинівського ринку за кредитні гроші Європейського банку. Якби рішення ухвалили, в травні міськрада могла б оголосити тендер на купівлю транспорту.

Для прийняття двох рішень на сесії 27 квітня не вистачило голосів. "За" проголосували 18 депутатів: це всі присутні депутати від фракцій "Єдина альтернатива", "Європейська солідарність", а також частина депутатів від "Слуги народу" та "Пропозиції".

Проєкт рішення про розбудову тролейбусної лінії тричі виставляли на голосування – семеро депутатів не голосували. Стільки ж не підтримали рішення про купівлю тролейбусів – це всі депутати від фракцій "Народний контроль" та "Рідне місто", які були присутні на сесії.

Депутатка міськради від "Народного контролю" Яна Брус каже, фракція не голосувала, бо вважає, що в умовах війни такі довгострокові кредити брати ризиковано.

"Йдеться про кредитування електротранспорту у євро на 22 роки. Двадцять років тому євро було по дві гривні, а зараз ми беремо у цій валюті 50 тролейбусів. Невідомо, що чекає нашу країну після війни, а ми набираємо кредитів на 22 роки. Це відповідальне рішення й до нього треба підійти виважено", – каже Брус.

Заступник міського голови Євген Маховіков каже, якби депутати ухвалили рішення, в травні міськрада вже могла б оголосити тендер на купівлю тролейбусів. Також можуть зазнати репутаційних втрат, бо Чернівці – перше місто в Україні, яке пройшло погодження керівного комітету. У ньому також брав участь Європейський інвестиційний банк, який надає кредит.

"Наразі навряд можна говорити про штрафи. Нам погодили проєкт. Голосування міськради – останнє рішення, я думав, що воно технічне. Опісля його ухвалення мали готувати та оголошувати тендер. Сьогодні-завтра мали давати відповідь Міністерству інфраструктури про наступні дії", – каже Маховіков.

Питання можуть винести на наступну сесію міської ради. Якщо вона відбудеться раніше ніж в кінці травня і депутати підтримають проєкт рішення, зможуть дотриматися запланованих термінів.

Внесли зміни до програми розвитку культури

Депутати проголосували за зміни до програми розвитку культури в місті Чернівці.

Настоятель храму УПЦ прокоментував рішення депутатів про скасування оренди

Настоятель храму на території корпусу Центральної міської лікарні в Чернівцях Георгій Аронець вважає розірвання договору про оренду з релігійною громадою неправильним рішенням. Про це він сказав у коментарі Суспільному.

"Цей храм будували силами прихожани та ченців. Майно належить людям, які приходять сюди молитися. Щодня проводимо богослужіння за наших воїнів. По можливості допомагаємо хворим та бідним", – каже Аронець.

Заборона УПЦ користуватися ділянками, об'єднання поліклінік, ліквідація кінотеатру. Текстовий стрім з сесії в Чернівцях
Настоятель храму. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Священник був на сесії міськради, однак не зміг висловити свою позицію з трибуни. Рішення про розірвання договору оренди одноголосно підтримали 28 депутатів – його не обговорювали.

"Ми прийшли на сесію, щоб почули нашу думку, що це неправильно. Раніше заступник міського голови Маховіков надіслав нам документ, що у період воєнного стану та впродовж чотирьох місяців після його завершення, договір не можуть розірвати. На жаль, депутати нас не почули. Ми хотіли донести, що ми теж частина суспільства – любимо й поважаємо нашу Буковину", – розповідає настоятель.

За його словами, наразі очікують витяг з голосування – хочуть дізнатися, що саме ухвалили депутати. Опісля планують діяти в межах законодавства.

Про об'єднання кінотеатру "Чернівці" та центру імені Миколайчука

Депутати без обговорень прийняли рішення про об'єднання кінотеатру "Чернівці" та центру імені Миколайчука. "За" проголосували 23 депутати.

Кінотеатр "Чернівці" буде працювати як кіноконцертна зала. До пандемії коронавірусу кінотеатр був прибутковим. Останні півтора року його дотують з міського бюджету та кілька місяців не проводять покази, бо ліцензія втратила чинність.

Після об'єднання обидва підприємства будуть працювати як бюджетна установа — отримувати гроші з міського бюджету, а також заробляти за платні послуги, розповіла на пресконференції 21 квітня начальниця міського управління освіти Юлія Сафтенко.

Читайте також: Що зміниться після об'єднання кінотеатру "Чернівці" та центру Миколайчука

Питання про припиненн юрдичної особи "Міська дитяча стоматполіклініка"

Депутати голосують за припинення юридичної особи "Міська дитяча стоматологічна поліклініка" та передавальний акт стоматполіклініки Міській дитячій лікарні. "За" проголосували 26 депутатів.

Питання про приєднання поліклініки №5 до поліклініки №2

Депутати розглядають питання про приєднання поліклініки №5 до поліклініки №2. На сесії виступила начальниця управління охорони здоров'я Наталія Калмикова. Вона зачитала звернення працівників поліклініки №5, які просять об'єднати заклади для збільшення кількості наданих послуг та економічної спроможності.

За словами Калмикової, під зверненням підписались усі працівники поліклініки. Наразі там працює 49 людей. За словами Калмикової, зараз заклад накопичує борг через неспроможність, працівникам не можуть виплачувати зарплатню через борг.

За проєкт рішення проголосували 17 депутатів, що недостатньо для прийняття рішення.

Засідання сесії продовжили

У залі зареєструвались 23 депутатів. Розглядають питання порядку денного.

Внесли зміни до програми розвитку освіти Чернівецької громади.

Перерва

Депутати пішли на перерву до 15:00.

Розширили цільове призначення, щоб Yakaboo могло орендувати на аукціоні приміщення на Кобилянської

За словами міського голови Клічука, інтернет-магазин та видавництво книжок Yakaboo звернувся з проханням взяти в оренду приміщення на вулиці Кобилянської, 45. Раніше в цьому приміщенні був магазин "Технічна книга", потім приміщення орендувала компанія "Фоліо".

Щоб оголосити аукціон на право оренди цього приміщення й компанія "Yakaboo" могла взяти в ньому участь, депутати розширили цільове призначення. У проєкті рішення додали призначення "для видавництва та сувенірної продукції ". "За" проголосували 25 депутатів.

Організація Remar S.O.S відремонтує приміщення для безпритульних

Приміщення на Синагоги, 6 передадуть в оренду міжнародній організації Remar S.O.S, яка хоче збудувати там соціальний готель, повідомила на сесії депутатка Наталія Фрунзе.

Депутати підтримали рішення включити приміщення до переліку другого типу нерухомого майна — відтак, зможуть здати в оренду без аукціону. Це приміщення – аварійне, тому депутатська комісія пропонувала зняти проєкт рішення на доопрацювання, його не підтримали.

Сесію продовжують

У залі зареєструвались 23 депутати. Продовжують розгляд питань порядку денного.

Перерва

Міський голова оголосив перерву на 15 хвилин.

Питання про реалізацію проєкту щодо оновлення рухомого складу в тролейбусному управлінні

Депутати не підтримали проєкт рішення.

Йдеться про позику від Європейського інвестиційного банку на закупівлю тролейбусів для тролейбусного управління. Новий транспорт планували купувати у 2023-2024 роках.

Розглядають питання про надання місцевої гарантії щодо будівництва нової тролейбусної лінії

Депутати не підтримали проєкт рішення про надання місцевої гарантії щодо будівництва нової тролейбусної лінії. "За" проголосували лише 17 депутатів.

Нову тролейбусну лінію планують побудувати вулицею Старожучківський шлях до Калинівського ринку та запустити новий маршрут, розповів раніше Суспільному заступник міського голови Крохмаль. В обґрунтуванні рішення йдеться, що це поліпшить екологічну ситуацію в Чернівцях.

Питання порядку денного

Депутати розглядають питання порядку денного. Зокрема, про внесення змін до бюджету та міських програм.

Затвердили нову редакцію статуту тресту зеленого господарства та положення про департамент інфраструктури та благоустрою.

Повторно проголосували за припинення оренди для УПЦ МП будівлі церкви

Депутати проголосували за проєкт рішення про припинення оренди для УПЦ МП будівлі церкви на території Центральної міської лікарні. За — 28 голосів.

Депутати повторно підтримали заборону для УПЦ МП користуватися земельними ділянками

Йдеться про 22 ділянки, на яких розташовані храми. Під час голосування людина в залі викрикнула: "У вас немає совісті, від військових є звернення, щоб не чіпали церкву".

За основу та в цілому проєкт рішення підтримали 28 депутатів. Питання не обговорювали.

Заборона УПЦ користуватися ділянками, об'єднання поліклінік, ліквідація кінотеатру. Текстовий стрім з сесії в Чернівцях
Окрім авторки петиції проти розірвання договорів з УПЦ, на сесію прийшло ще декілька людей. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Депутати переголосовують за проєкти рішення, бо депутат сплутав картки

На сесії депутат Валерій Чинуш випадково взяв картку Валерія Шевчука, тому всі заново голосують за переглянуті питання.

Проголосували за припинення оренди для УПЦ МП будівлі церкви

Депутати проголосували за проєкт рішення про припинення оренди для УПЦ МП будівлі церкви на території Центральної міської лікарні. За — 27 голосів.

Релігійна громада орендує будівлю вісім років. Приміщення церкви розташоване на території лікарні та є комунальною власністю громади міста Чернівці. На сесії припинили дію договору оренди від серпня 2021 року. Він укладений між управлінням комунальної власності та релігійною організацією до 31 липня 2022 року та був продовжений до завершення воєнного стану та чотирьох місяців після.

Оренда церкви для релігійної організації була платною. Коли договір укладали, місяць оренди вартував понад 2 800 гривень.

У проєкті рішення йдеться, що оренду хотіли припинити, бо за висновком релігієзнавчої експертизи Статут про управління Української Православної Церкви має церковно-канонічний зв`язок з Московським патріархатом.

Заборона УПЦ користуватися ділянками, об'єднання поліклінік, ліквідація кінотеатру. Текстовий стрім з сесії в Чернівцях
Будівля на території Центральної лікарні, яку орендує релігійна організація. Фото: Суспільне Чернівці

На сесії виступає авторка петиції щодо збереження договорів УПЦ

Авторка петиції Тетяна Кашевко виступає на сесії міської ради.

"У петиції проти УПЦ йдеться про розірвання договорів з мережею тепло-, водо-, газопостачання. Ми всі з вами пережили важку зиму без світла і тепла. А зараз виходить, що українець хоче знищити українця", — каже Кашевко.

За її словами, в храмах УПЦ немає пропаганди "руського міру", а віряни об'єдналися й допомагають армії та переселенцям. Авторка петиції звернулась до депутатів з проханням діями в межах законодавства та підтримати Українську православну церкву.

Заборона УПЦ користуватися ділянками, об'єднання поліклінік, ліквідація кінотеатру. Текстовий стрім з сесії в Чернівцях
Авторка петиції Тетяна Кашевко. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Депутати проголосували за заборону для УПЦ МП користуватися ділянками

Депутати розглядають проєкт рішення про припинення права постійного користування земельними ділянками парафіям Чернівецько-Буковинської єпархії Української православності церкви. Йдеться про 22 ділянки, на яких розташовані храми.

За основу та в цілому проєкт рішення підтримали 28 депутатів. Проти не голосував ніхто. Питання не обговорювали.

Читайте також: УПЦ МП позбавили права користування землями у Чернівецькій громаді: що це змінить

Проєкт рішення зареєстрував департамент урбаністики та архітектури міськради. Раніше у коментарі Суспільному заступник директора департаменту Денис Гречаний розповів, що проєкт підготували на запит суспільства та за прикладом інших обласних центрів, де ухвалили такі рішення. Зокрема, у Хмельницькому, на Волині та Рівненщині.

Суспільне намагалось сконтактувати з УПЦ МП щодо проєкту рішення міськради. У канцелярії Чернівецько-Буковинської єпархії не відповідали на дзвінки. Водночас на своїй Facebook-сторінці пропонують підписати іншу петицію про те, щоб не забороняти діяльність УПЦ МП у громаді. Станом на 26 квітня петиція набрала 279 з 250 необхідних голосів.

Водночас адвокат Валерій Дутка говорить, що міська рада не має повноважень позбавляти релігійні організації права користування землею. Це можна зробити лише через суд, якщо організація порушує умови користування і не усуває їх.

Розпочалась сесія міської ради

Депутати зібрались на сесію міської ради. З другої спроби зібрали кворум з 24 депутатів. Вшанували полеглих на війні хвилиною мовчання. Затвердили порядок денний.

На початок