Гурт Das Wortspiel записав пісню зі словами з новели буковинської письменниці Ольги Кобилянської

Гурт Das Wortspiel записав пісню зі словами з новели буковинської письменниці Ольги Кобилянської

Гурт Das Wortspiel записав пісню зі словами з новели буковинської письменниці Ольги Кобилянської
. Обкладинка альбому Das Wortspiel "CHAPTER I"

Гурт Das Wortspiel створив пісню зі словами з новели буковинської письменниці Ольги Кобилянської. Пісня "Battle" увійшла до дебютного альбому артистів Мар'яни Головко та Максима Смоголя.

Для пісні "Battle" музиканти використали слова з новели "Битва". Про цю новелу Мар'яна Головко дізналась на початку повномасштабного вторгнення. Тоді текст Мар'яну попросили начитати для мистецької події у Берліні.

"Я тоді ще в Києві начитувала це між бомбосховищем та домом. Це були особливі відчуття. Я була здивована, наскільки цей твір відгукується в серці з подіями нашої війни. Слово в Ольги Кобилянської досить складне, вона пише таким дуже поетичним непростим словом, складом", — каже Мар'яна Головко.

Автор музики Максим Смоголь називає пісню "Battle" бонусним треком в альбомі, оскільки вона відрізняється від інших в альбомі. Для треку використали фрагмент новели, яку Кобилянська написала у 1985 році. У новелі йдеться про вирубку дерев у Карпатах.

"Приїжджають грубі неотесані мужлани, і починають руйнувати світ, який жив десятиліттями в гармонії. Вони його знищують, не задумуючись над красою цього світу, над його укладом. Просто знищують заради знищення, заради своїх низьких цілей, а можливо просто без цілі. Мені здалося, що наразі є багато спільного між тим, що відбувається в цьому творі та тим, що зараз відбувається в Україні. Схожість цієї навали орди, яка просто намагається знищити все на своєму шляху і для якої чуже все те, що трапляється на їхньому шляху. Вони відчувають тільки ненависть і бажання вбивати", — розповідає Максим Смоголь.

Музикант створив для начитаної прози суміш музичних та саунд-дизайнових структур.

"Ми перейшли в такий жанр спокенворд. Максим зробив фантастичне аранжування, додав пронизливий супровід", — каже Мар'яна Головко.

Послухати новий альбом можна у YouTube або на стримінгових платформах.

Загалом альбом відображає рефлексії музикантів на тему війни. Зокрема, пісня Livoberezhna (Metro Station) розповідає про лівий берег Києва на початку повномасштабного вторгнення. У альбомі є авторські тексти Мар'яни Головко та Макса Смоголя, а також українського поета Юрія Іздрика.

Читайте також

Нова українська музика. Das Wortspiel: "Коли ти пишеш вірш – це наче любовні стосунки з мовою"

Маланка, контрабанда та буковинська культура. Фільм "Памфір" зібрав повну залу в Чернівцях

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок