Замінити двох депутатів Чернівецької облради, які 28 березня склали повноваження, можуть Олексій Волощук від партії "Слуга народу" та Степан Мітрік від "Батьківщини". Вони є наступними кандидатами у списках партій.
Про це у коментарі Суспільне Чернівці розповів голова обласної виборчої комісії Микола Каспрук.
Що відомо про кандидатів
Степан Мітрік – директор Ропчанського ліцею у Сторожинецькій громаді. Має вищу освіту. Він був депутатом облради 7-го скликання від "Батьківщини". У 2020 році також балотувався на місцевих виборах, однак до ради не пройшов, йдеться на платформі громадського руху "ЧЕСНО".
Олексій Волощук працює начальником відділу з питань міжнародних зв'язків та транскордонного співробітництва облради. Він був викладачем Чернівецького національного університету. У 2020 році балотувався до Чернівецької міської та обласної рад від партії "Слуга народу". У 2015 році також балотувався від партії "Відродження". Жодного разу не пройшов, йдеться на платформі громадського руху "ЧЕСНО".
Яка процедура призначення депутатів
За словами Каспрука, депутати мають написати заяви до виборчої комісії про те, що погоджуються стати депутатами обласної ради.
"Комісія розгляне заяви. Якщо не буде заперечень у процедурі, наприклад, інших представницьких мандатів або судимостей за цей період, то наступної сесії ми їх представимо", – каже Каспрук.
На сесії кандидати мають скласти присягу, а також отримати посвідчення й значок – тоді зможуть працювати як депутати. За словами Каспрука, попередньо Волощук та Мітрік погодилися написати заяви про отримання депутатських мандатів.
Втім, якщо вони відмовляться, розглядатимуть наступних кандидатів у списках партій.
Чому попередні депутати склали повноваження
Раніше у коментарі Суспільному Олексій Грушко розповів, що його рішення не має політичної мотивації, а повноваження складає, щоб зберегти можливість курувати гуманітарні проєкти "Агенції регіонального розвитку Чернівецької області", де є директором.
"Зараз міжнародні донори підходять до надання гуманітарної допомоги більш врівноважено, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Вони згадують про директиви, в яких одним з принципом є політична незаангажованість людей, які працюють з гуманітарною допомогою", – каже Грушко.
За словами Грушка, він курує декілька проєктів організації продовольчого та медичного напрямків та вже отримав декілька повідомлень від міжнародних організацій про політичну заангажованість.
Оксани Пантелеймонової на сесії не було. Рішення приймали за її заявою. Скласти повноваження Пантелеймонова вирішила за особистими обставинами, сказала Суспільному голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності облради Світлана Фочук.
Що відомо
- У вересні 2022 року депутати Чернівецької облради не підтримали припинення повноважень депутатки від ОПЗЖ Світлани Постевки. У коментарі Суспільному вона розповідала, що вирішила скласти повноваження через позицію партії.
- Питання про припинення повноважень Постевки ставили на голосування двічі, втім обидва рази депутати не підтримали це рішення. Перед розглядом проєкту рішення та під час голосування частина депутатів вийшла з сесійної зали. Для ухвалення рішення за документ мали проголосувати 33 депутати.
- Світлана Постевка стала депутаткою у грудні 2020 року. Її обрали на чергових місцевих виборах за списком партії "Опозиційна платформа – За життя". Наразі вона є позафракційною.
- У квітні 2022 року фракція ОПЗЖ у Чернівецькій облраді заявила про призупинення діяльності. Вона налічувала шість депутатів та була однією з найменших. Депутати, які були членами фракції, продовжили роботу як позафракційні.
Читати також
Двоє депутатів Чернівецької облради склали повноваження: що відомо
Депутати Чернівецької облради не підтримали припинення повноважень депутатки, обраної від ОПЗЖ
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини