У Чернівцях люди, які хворіють на ВІЛ, можуть отримати послугу соціального супроводу: як це працює

У Чернівцях люди, які хворіють на ВІЛ, можуть отримати послугу соціального супроводу: як це працює

У Чернівцях люди, які хворіють на ВІЛ, можуть отримати послугу соціального супроводу: як це працює
. Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

Благодійна організація "100% життя Чернівці", яка опікується людьми з ВІЛ, виграла конкурс на супровід ВІЛ-інфікованих. Організація допомагатиме у побуті, слідкуватиме за тим, як людина дотримується лікування, а також надаватиме психологічну та юридичну підтримку.

Про це у коментарі Суспільному розповів голова правління організації Вадим Велижанін.

За його словами, благодійна організація отримає 150 тисяч гривень з міського бюджету. За ці гроші зможуть опікуватися понад сотнею людей.

Зокрема, організація допомогатиме з приготуванням їжі, прибиранням або доставкою ліків. Також стежитимуть, чи вчасно ВІЛ-інфіковані здають аналізи. До людей, які потребують паліативної допомоги, зможуть приводити медиків. Окремо можуть залучити юриста для правових консультацій.

З людьми, які хворіють на ВІЛ, працюватимуть два соцпрацівники. Також людина може індивідуально поспілкуватися з психологом або долучитися до закритих груп самопідтримки.

"Там, зазвичай, збирається не менше п'яти людей. Люди спілкуються за принципом – рівний рівному, можуть розповідати про свої проблеми та консультувати одне одного щодо терапії або харчування", – каже Велижанін.

Такі послуги організація надаватиме до кінця року. Щоб отримати допомогу, можна звернутися до Громадського центру організації "100% життя" на вулиці Полєтаєва, 1, або за номером 51-03-46.

Що відомо

  • Благодійна організація "100 відсотків життя" працює у Чернівцях майже 20 років.

Читати також

У Чернівцях вимушені переселенці можуть отримати продуктові набори: як податися

"Потрібне спілкування, а не гуманітарка". Як організація "HelpAge" допомагає літнім людям на Буковині

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок