У Глиниці на Буковині облаштовують місце для тимчасового моста, який отримали як гуманітарну допомогу з Норвегії

У Глиниці на Буковині облаштовують місце для тимчасового моста, який отримали як гуманітарну допомогу з Норвегії

У Глиниці на Буковині облаштовують місце для тимчасового моста, який отримали як гуманітарну допомогу з Норвегії
. Фото: Суспільне Чернівці

У Глиниці Чернівецької області розчищають місце для встановлення тимчасового моста. Його передали в область як гуманітарну допомогу з Норвегії. Переправу планують облаштувати орієнтовно за два місяці. Основний міст перекрили у 2021 році через капітальний ремонт. Суспільне розповідає, коли відновлять ремонт та що буковинці кажуть про тимчасову переправу.

Водії, які їдуть в напрямку Чернівці – Вижниця переїжджають тимчасовою переправою. На ній одна смуга руху, тому їздять по черзі. Також там не можуть проїхати авто вищі, ніж 2,5 метра.

Буковинка Ніна Телешко живе селі неподалік переправи, тому часто нею їздить. Каже, через переправу доїхати до села важко, особливо спускатися по ній взимку. Також часто доводиться чекати в черзі.

"Це дуже великі незручності. Маршрутки сюди не їздять. Потрібно побудувати новий міст – хоча б вузенький, щоб дві машини могли розминутися, а тоді старий розвалювати", – каже буковинець Іван Донской.

Буковинець Михайло Маланчук каже, що замість нової переправи, варто швидше закінчувати ремонт мосту.

"Зараз хоча й порівняли дороги, але хочеться, щоб пошвидше зремонтували міст, й він був новий. Не треба нам нову переправу робити, так само як і цю, щоб потім вода розмила".

Тимчасова переправа має забезпечити проїзд з Глиниці до Дубівців. Ця дорога веде до пункту пропуску "Красноїльськ", розповів у коментарі Суспільному заступник начальника Служби автомобільних доріг області Андрій Мельничук. Переправою зможуть їздити вантажівки, вагою до 35 тонн.

"Через пункт пропуску пропускають порожні вантажівки. Переправа дасть змогу скоротити шлях під'їзду вантажівок до нього, бо водіям не доведеться об'їжджати зайві сто кілометрів", – каже Мельничук.

Зараз на місці працює підрядник, який розчищає територію. На ній потім збере тимчасовий міст, який отримали з Норвегії. На ньому їздитимуть допоки не відновлять основну переправу.

У Глиниці Чернівецької області облаштовують місце для тимчасового моста, який отримали як гуманітарну допомогу
Підрядник розпочав підготовчі роботи для встановлення переправи. Фото: Суспільне Чернівці

У Глиниці Чернівецької області облаштовують місце для тимчасового моста, який отримали як гуманітарну допомогу

"Я в селі живу, то часто їжджу в Чернівці та Кіцмань. Думаю, краще основний міст вже будувати. Немає сенсу ставити переправу, хіба що там ближче буде. Якщо буде краще й довше, то можливо не підтопить у разі повені", – розповідає буковинець Іван Цопа.

Основний міст у Глиниці перекрили у 2021 році через капітальний ремонт. Зараз роботи не проводять, бо потрібно змінити проєктну документацію, каже Мельничук. Натомість там побудували тимчасову переправу для будівельної техніки, якою користуються й місцеві жителі.

"Переправа з Норвегії буде облаштована по течії десь сто метрів вниз. Місце вже обрали. Сподіваємося, якнайшвидше почати будівництво основного моста, але, щоб зняти соціальну напругу, вирішили встановити й тимчасову переправу", – каже Мельничук.

Згідно з тендерною документацією, основний міст мали відремонтувати до кінця 2022 року за майже 182 мільйони гривень. За словами Мельничука, попередньо ремонт планують завершити до кінця 2023 року. Для цього потрібно змінити проєктну документацію та отримати фінансування з держбюджету.

Що відомо

  • У січні 2023 року Україна отримала з Норвегії десять тимчасових мостів. Ним може пересуватися важкий транспорт, зокрема вантажівки з гуманітарною допомогою, карети швидкої, пожежні авто, повідомляли в міністерстві інфраструктури.
  • З 2021 року у Глиниці кілька разів робили тимчасову переправу. У жовтні 2021 року перекрили рух мостом через ремонт. Торік у січні тимчасову переправу для будівельної техніки розмило — машину, яка там застрягла, витягували рятувальники. Пізніше там закрили рух для транспорту. Переправа сполучала село Дубівці та Глиницю. Її побудували поруч з мостом, який ремонтують. За кілька днів тимчасову переправу затопило вдруге — через пів години після відновлення. Відтак автомобілям дозволили їздити переправою у Неполоківцях, яка належить гравійно-піщаному заводу. Пізніше тимчасову переправу відновили вдруге.

Читайте також

У громаді Чернівецької області планують завершити реконструкцію стадіону за 18 млн грн: що треба зробити

На початок