З весільної сфери — у домашній швейний цех. Історія буковинки, яка шиє спальні мішки для ЗСУ

З весільної сфери — у домашній швейний цех. Історія буковинки, яка шиє спальні мішки для ЗСУ

З весільної сфери — у домашній швейний цех. Історія буковинки, яка шиє спальні мішки для ЗСУ
Сільвія тримає спальний мішок, який передадуть військовим. Фото: Суспільне Чернівці

Жителька села Великий Кучурів Сільвія щотижня передає на фронт зшиті власноруч спальники для бійців ЗСУ. Щоб шити щодня, збирає тканину та ковдри у благодійників. Раніше жінка робила весільні прикраси, але з початком повномасштабного вторгнення змінила хобі, яке приносило їй прибуток, на волонтерство.

Про це вона розповіла у коментарі Суспільному.

Рік тому Сільвія почала вчитись шити розгрузки для ЗСУ — для цього пішла на тренінг. Після чотирьох годин навчання пошила перші три жилети. Спальні мішки почала робити восени.

"Коли стало холодніше, звернулася волонтерка з нашого села, запропонувала шити спальники. Їй з Італії передавали різні ковдри, також брала свої ковдри, просила у родичів. Відтоді я шию, бо ми спимо у теплих ліжках, а військові — у холоді", — розповіла Сільвія.

Згодом до спальних мішків майстриня почала шити водонепроникні чохли, аби легше було переносити. Замість шнурків використовує весільну шнурівку, яка залишилась від хобі. Каже, вона достатньо міцна.

"Ми у теплих ліжках, а військовим холодно". Буковинка шиє спальні мішки для бійців ЗСУ
Спальні мішки у чохлах для зберігання. Фото: Суспільне Чернівці

Майстриня шиє частково вручну й на швейній машині. Але оскільки її машинка для легких тканин — наймала майстра, щоб працювати й з цупкою тканиною. Він укріпив шарнірну лапку.

Для спальних мішків майстриня використовує вовняні, флісові та синтепонові ковдри. На пошиття 18 спальних мішків потрібно приблизно 50 метрів тканини. Спальники шиють різних розмірів.

"Відколи шию, мені дзвонили військові дякували, і волонтерів просили подякувати. Це мотивує ще більше, тому що їм тепло і сподобалось. Значить не дарма я сиджу за машинкою", — сказала Сільвія.

Загалом за рік жінка відправила військовим приблизно 100 спальних мішків. Окрім цього, Сільвія допомагає іншим жінкам у селі готувати їжу військовим на передову. За її словами, у селі планують відправити їжу для військових до Великодня.

Читайте також

"Противник переважав нас вшестеро — солдати не склали зброю". Яким був рік війни для Героя України з Буковини Мамавка

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок