Намет, світлодіоди та пальник. Поради мандрівника з Чернівців, як без опалення зігрітись, освітити дім та зготувати їжу

Намет, світлодіоди та пальник. Поради мандрівника з Чернівців, як без опалення зігрітись, освітити дім та зготувати їжу

Намет, світлодіоди та пальник. Поради мандрівника з Чернівців, як без опалення зігрітись, освітити дім та зготувати їжу
Олександр Крецький. Суспільне Чернівці

Мандрівник з Чернівців Олександр Крецький радить розкласти в помешканні намет, якщо у будинку немає електроенергії та опалення. Для приготування їжі пропонує скористатись пальником, портативною плиткою чи системою для приготування їжі. Для освітлення та зарядки пристроїв — акумулятором. Суспільне публікує поради мандрівника.

Ущільнити вікна

Через негерметичність вікон можна втратити приблизно 35% тепла. Тому щілини вікон варто заклеїти будівельним скотчем чи іншими засобами. Кімната буде обігріватись від сонячних променів навіть взимку, тому у світловий день вікна мають бути без штор чи інших тканин. Також треба закрити отвори під дверима, через які може проходити холодне повітря, замкові щілини та вентиляційні отвори.

Індивідуальне утеплення людини

Мандрівник радить враховувати принцип багатошаровості: одягнути кілька шарів одягу, найкраще, коли з термобілизною. Але варто знати, що термобілизна буває активна та пасивна:

  • активна — зігріває тіло під час активних рухів,
  • пасивна — зігріває тіло, коли ви у статичних позах, часто не рухаєтесь,

Найкраще буде гріти туристичний, спеціалізований одяг. Коли такого немає — підійдуть несинтетичні тканини, шерстяні, фліс, байковий одяг. Синтетика не пристосована, щоб нагрівати тіло. Також в помешканні без опалення варто одягати верхній одяг, пуховики.

Намет

"Підійде навіть найпростіший, бо у квартирі він не повинен обігрівати вас від вологи та вітру. У наметі температура буде на кілька градусів вища, ніж у кімнаті. Якщо намет буде закритий, температура буде збільшуватись", — каже Крецький.

Якщо немає спеціального килимка, на якому можна було б спати, можна використати матрац чи будь-що інше. Якщо є спальник, можна використовувати його. Спальники відрізняються температурним режимом, який вони можуть витримати. Ідеальний варіант — пуховий спальник чи ковдра.

Якщо немає намету, можна використати стіл, навколо нього навішати простирадло чи інший матеріал, який слугуватиме ущільнювачем та збільшуватиме температуру всередині.

Приготування їжі

Без газу та світла можна скористатись пальником чи портативна плиткою, які працюють на газі. Найефективніше — система для приготування їжі. Через те, що у помешканнях багато легкозаймистих матеріалів, потрібно завжди пам'ятати про техніку безпеки.

Портативна плитка
Портативна плитка. Суспільне Чернівці

"Якщо вже нагріли воду і відразу не використали усю, заливайте у термос. Беріть його з собою у намет, це допоможе зайвий раз не виходити з намету та не використовувати балончик газу. Зауважу, що чай зігріває, а алкоголь — лише створює ілюзію. Коли судини розширяться, вам буде здаватися, що ви зігрілись, але вони звузяться і вам буде ще холодніше", — каже Крецький.

Пальник з балоном коштує від 200 гривень, портативна плитка — 1500 грн. Система для приготування їжі найбільш економна у використанні газу, але коштує від 2500 гривень.

Освітлення без електропостачання

Найпростіший та зручний варіант - ліхтарики на голову, він коштує від 200 гривень. Далі за зручністю — упсджерело безперервного живлення, акумулятор від авто, а також павербанки. Найкраще приміщення будуть освітлювати світлодіодні стрічки Їх можна під'єднати до акумулятора потужністю 12 вольтів.

"Вони споживають мало, але дуже добре освітлюють кімнату. Якщо є перетворювач напруги з 12 вольтів на 220 вольтів, можна користуватись звичайними побутовими приладами, наприклад, феном", — каже Крецький.

Читайте також

"Закупили генератори, свічки та ліхтарики". Як бізнес у Чернівцях підготувався до відключень електрики

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок