"Звернутись до поліції та здати ДНК". Що робити родичам зниклих на війні військових — пояснення

"Звернутись до поліції та здати ДНК". Що робити родичам зниклих на війні військових — пояснення

"Звернутись до поліції та здати ДНК". Що робити родичам зниклих на війні військових — пояснення
. Фото: УНІАН

Якщо ваш родич зник на війні — передусім потрібно написати заяву до поліції та контактувати з правоохоронцями надалі, щоб не бути ошуканим шахраями. Про кроки, як підвищити шанси пошуку зниклого безвісти, Суспільне запитало у заступника начальника нацполіції Чернівецької області Дем'яна Голянського.

Зниклих безвісти, зокрема і на війні, розшукують поліцейські. Їм потрібно надати якомога більше інформації про зниклу людину. Після цього відкривають кримінальне провадження за кількома статтями"Умисне вбивство", "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини", "Посягання на територіальну цілісність, що передбачає загибель людей", "Порушення законів та звичаїв війни". та розпочинають розшукові дії.

Здати ДНК

У близьких родичів, дітей, батьків за їхньої згоди беруть біологічні зразки. Це потрібно, щоб встановити ДНК. Далі ДНК-профіль порівняють з наявними даними у єдиній базі – це підвищує шанси знайти близьку людину.

Де роблять експертизи

Наразі на території області не проводять молекулярно-генетичні експертизи. Найближчою областю є Івано-Франківська, втім людям не потрібно туди їхати. Ці зразки відбирає слідчий по місцю проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Не публікувати у соцмережах інформацію, яка може нашкодити

Публікація даних про зниклого безвісти може призвести до шантажу, шахрайства та погроз. Про ці випадки потрібно одразу повідомляти слідчого.

"Є випадки, коли люди самостійно намагаються розшукати своїх близьких та публікують фото та пости в інтернеті. Втім треба розуміти, що росіяни відстежують інформацію, тому це може і зашкодити", — говорить Голянський.

Відтак рекомендує погоджувати свої дії з правоохоронцями.

"Пошуком мають займатися уповноважені правоохоронці, але ми не відмовляємось від допомоги громадських організацій та небайдужих громадян", — говорить поліцейський.

Де шукати самостійно

Моніторити російські Telegram-канали, соціальні мережі, на яких вони публікують фото або відео з полоненими.

Що відомо

  • Від 24 лютого правоохоронці зареєстрували 9030 заяв про зниклих безвісти, при цьому майже сім тисяч людей все ще перебувають у розшуку.

Читайте також

Хто забезпечує військових спорядженням — пояснення Чернівецького центру комплектування

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок