"Більшість злочинів вчиняють близькі". На Буковині за рік виявили 16 випадків домагання дітей

"Більшість злочинів вчиняють близькі". На Буковині за рік виявили 16 випадків домагання дітей

"Більшість злочинів вчиняють близькі". На Буковині за рік виявили 16 випадків домагання дітей
. Джерело фото: znaj.ua

У Чернівецькій області цьогоріч виявили 16 випадків сексуального насилля над неповнолітніми. Шістьом дітям не виповнилось 14 років.

Про це в етері Українського радіо. Буковина сказав начальник сектору ювенальної превенції нацполіції області Микола Басараб.

З цьогорічних 16 злочинів шість поліціянти виявили під час бесіди з дітьми, сім дітей розповіли батькам та двоє повідомили сусідам. Один факт виявили, коли дитина завагітніла.

"З 14 людей, які ці злочини вчинили, троє були родичами — дідом, вітчимом та дядьком потерпілих дітей. Ще одинадцять — знайомими", ― каже Басараб.

До сексуального насилля відноситься розбещення, торкання, перегляд порнографічних матеріалів чи участь дітей у статевих стосунках, каже психологиня Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Валентина Кузина-Рудан.

У межах проєкту "Навчання дітей захисту від сексуального насильства" для батьків підготували правила, які допоможуть пояснити дитині, що інші не повинні торкатися частин її тіла під білизною.

1. Слід пояснити дітям, що їхнє тіло належить тільки їм і що ніхто не може торкатися до нього без їхнього дозволу. Треба вчити дітей говорити "ні" у будь-якому недоречному фізичному контакті. Скажіть дітям, що не треба, аби хто-небудь дивився чи торкався інтимних частин їхнього тіла або просив їх подивитися чи доторкнутися до інтимних частин тіла іншої людини.

2. "Секрет" – це одна з головних тактик осіб, які вдаються до сексуального розбещення. Навпаки, дитина повинна розповісти про нього дорослій людині, до якої вона ставиться з довірою. Батьки повинні заохочувати дітей ділитися з ними секретами.

4. Діти, які стали жертвами сексуального розбещення, відчувають сором, провину та страх. Дорослі мають з увагою та розумінням ставитися до дитячих почуттів і поведінки. Діти повинні відчувати, що вони завжди можуть обговорити тривожні питання зі своїми батьками.

Також в Україні працює сайт для батьків та вчителів, де можна знайти більше інформації щодо захисту дітей, а також навчальні мультфільми.

За словами Рудан, першими ознаками сексуального насилля дітей є:

  • фізичні травми: синці, денне або нічне нетримання сечі та гінекологічні захворювання, не притаманні віку,
  • кардинальна зміна поведінки дитини,
  • синдром брудного тіла, коли дитина перестає митись, щоб до неї не торкались,
  • коли діти наносять порізи, б'ють себе,
  • спроба суїциду,
  • коли діти одягаються не по сезону.

Куди звернутись у випадку сексуального насилля дітей

Батьки та діти, які зіштовхнулись з насильством, повинні звернутись до поліції. Правоохоронці мають скласти протокол і передати інформацію до органів опіки та піклування. Для дітей та молоді працює гаряча лінія від "Ла Страда-Україна": 0 800 500 225 зі стаціонарних або 116 111 з мобільних. Отримати допомогу можна анонімно. Лінія працює у будні з 12:00 до 20:00.

Також можна звернутися на урядову гарячу лінію — 15-47. У Мінсоцполітики мають викликати поліцію та повідомити органи опіки й піклування.

Що відомо

  • У Чернівецькій області працює 13 "зелених кімнат". Це спеціальне місце, яке дозволяє опитувати дітей та проводити слідчі дії без зайвого психологічного травматизму для дитини. Одинадцять з них розташовані в підрозділах поліції, два — в територіальних громадах та одна в центрі соціально-психологічної реабілітації. Ще одна кімната незабаром з'явиться у кризовому центрі "Місто добра".
  • За статистикою міжнародної благодійної організації "Служба порятку дітей", у 80% насильство вчиняють знайомі дитини — батько, дядько, брат, мати, тітка, сусід.
  • За 9 місяців цього року на гарячій лінії «Ла Страда-Україна» надали більше ніж 21 тисячу консультацій дітям. З них — 9,1% звернень стосувалися сексуального насильства.

Читайте також

На Буковині облаштували кімнату допомоги постраждалим від домашнього насильства

На початок