Уряд може повторно виділити гроші на ремонт газопроводу на Буковині — заступник голови ОДА

Уряд може повторно виділити гроші на ремонт газопроводу на Буковині — заступник голови ОДА

Уряд може повторно виділити гроші на ремонт газопроводу на Буковині — заступник голови ОДА
. Суспільне Буковина

Уряд може виділити понад вісім мільйонів гривень на ремонт газопроводу "Джурів-Банилів" Вижницького району. Проєкт розпорядження винесуть на найближче засідання Кабміну.

Про це заявив заступник голови облдержадміністрації Богдан Ковалюк на засіданні Вижницької райради.

За його словами, міністерство фінансів погодило виділення грошей, тому проєкт розпорядження винесуть на засідання уряду. Раніше цього не зробили, адже у Кабміні вважали, що газопровід має робити "Чернівцігаз", який бере гроші за ремонт та обслуговування труби.

Наприкінці минулого року з державного бюджету виділили понад шість мільйонів гривень на ліквідацію наслідків торішнього паводка, зокрема ремонту газопроводу "Джурів-Банилів". Втім гроші не освоїли та повернули у держбюджет.

За словами заступника голови ОДА Богдана Ковалюка, гроші в область надійшли 25 грудня, наступного дня потрібно було здійснити проплати за угодою щодо відновлення газопроводу. Про це він сказав в етері програми "Сьогодні. Головне" на Суспільне Буковина.

Газопровід "Джурів-Банилів" обслуговував шість сіл Банилівської громади. Їм подавали газ тимчасовим газопроводом, який за гроші компанії побудувало підприємство "Чернівцігаз". Водночас у коментарі Суспільному голова правління компанії Віктор Горда сказав, що фінансувати ремонт газопроводу не будуть, бо він у державній власності.

Тимчасовим газопроводом можна користуватись допоки добова температура не опуститься до менш як п'ять градусів.

Читайте також

"Знайдемо як це зробити" — Міністр енергетики про відновлення газопроводу на Буковині

Що відомо

  • У червні 2020 року паводкова хвиля пошкодила газопровід "Джурів-Банилів", який обслуговував шість населених пунктів. Труба перебуває у державній власності, для її відновлення потрібно приблизно дев'ять мільйонів гривень.
  • 3 листопада жителі села Банилів перекривали дорогу з вимогою відремонтувати газопровід.
На початок