Перейти до основного змісту
"Надихає, коли люди п'ють з твоїх кружок": художниця з Харкова почала розписувати кераміку у Чернівцях

"Надихає, коли люди п'ють з твоїх кружок": художниця з Харкова почала розписувати кераміку у Чернівцях

Художниця Аліна Толграсес з Харкова почала займатися розписом кераміки у Чернівцях. За фахом жінка – реставраторка, однак більше полюбляє створювати власні вироби, а не відновлювати чиїсь. Каже, так відволікається від поганих новин.

Наразі мисткиня шукає власний стиль і медитує під час малювання. Кераміку ще не називає своїм основним заробітком, але надихається, коли люди купують вироби та користуються ними. Суспільне Чернівці розповідає історію майстрині.

Відновлюється через творчість

Аліна малює орієнтовно з шести років. Раніше писала картини аквареллю, акриловими чи олійними фарбами, а від початку повномасштабного вторгнення почала розписувати кераміку за власним дизайном. Каже, під час цієї роботи заспокоюється, а також відволікається від поганих новин.

Картини художниці з Харкова Аліни Толграсес
Картини художниці. instagram/alina_tallgrasses

За фахом жінка – реставраторка, а загалом в її родині творчістю займаються також мати та сестра. Зокрема, Аліна розписує вироби з глини, які ліпить її мати Світлана, – усі підписує своїми ініціалами.

"Раніше я мала прізвище Бур'ян. Переклала його англійською й зараз підписую тарілочки Alina Tallgrasses. Прижилося. Творчість мене дуже сильно надихає. Я від цього наповнююсь, отримую енергію. Наприклад, якщо втомлююсь, то, помалювавши, відновлююсь", – розповідає майстриня.

Майстриня з Харкова Аліна Толграсес
Майстриня під час розпису виробів. Суспільне Чернівці

Одну партію виробів виготовляють місяць

Виготовлення виробів з кераміки потребує багато часу – на одну партію в середньому йде приблизно місяць. Спершу тарілки та горнятка ліплять із гончарної глини, висушують, а потім кілька разів випалюють у печі при температурі у понад тисячу градусів.

"Загалом кераміка – це для людей з міцними нервами, бо ти щоразу переживаєш, як воно буде. Наприклад, можна зліпити тарілку, а вона десь трісне. І все потрібно переробляти або робити новий виріб", – каже Аліна.

Пічка для обробки виробів з кераміки
Пічка для обробки виробів з кераміки. Скріншот з відео, яке надала Аліна Толграсес

До Чернівців Аліна з родиною переїхала з Харкова в лютому 2022 року, втікаючи від війни. За цей час кілька разів змінювали житло.

"Знайшли старий будиночок. Полагодили його й поремонтували. Ці ремонти дуже допомогли нам зберегти менталочку. Бо тоді на початку березня були дуже страшні моменти".

Вироби мисткині з Харкова Аліни Толграсес
Вироби мисткині з Харкова Аліни Толграсес. Суспільне Чернівці

"Більше вкладаю, ніж заробляю"

За час повномасштабної війни Аліна не була у рідному місті жодного разу. Планує повернутися додому тільки після завершення війни. Керамікою почала займатися саме в Чернівцях й так змогла відновити психологічну рівновагу.

Зараз Аліна малює картини та розписує лімітовану колекцію керамічних виробів. Продає їх через соцмережі, а також бере участь у благодійних ярмарках.

"Зараз я більше вкладаю, ніж заробляю. Але все одно займаюся цим, насолоджуюся процесом. Мені це приносить хороший настрій, особливо, коли люди купують, і ти бачиш, які вони задоволені, коли п'ють з цих кружечок. Це надихає", – розповідає майстриня.

Вибори з кераміки майстрині Аліни Толграсес
Вибори з кераміки Аліни Толграсес. Суспільне Чернівці

Керамічне горнятко, яке виготовила майстриня Аліна Толграсес
Керамічне горнятко, яке виготовила майстриня. Суспільне Чернівці

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок