Перейти до основного змісту
Передавав росіянам інформацію про ЗСУ з 2022 року: чернігівця засудили до 15 років позбавлення волі

Передавав росіянам інформацію про ЗСУ з 2022 року: чернігівця засудили до 15 років позбавлення волі

Деснянський районний суд Чернігова засудив чернігівця до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за передачу росіянам через Telegram-канал даних про особовий склад ЗСУ у багатоповерховому будинку, місця розташування українських фортифікацій, бронетехніки, ремонтних та військових заводів, а також за підпал автівки військових.

Про це йдеться у відповідному вироку суду.

Згідно з матеріалами Служби безпеки України, переписку з росіянами обвинувачений розпочав у листопаді 2022 року. Тоді ж він повідомив про розташування особового складу ЗСУ у багатоповерховому будинку у Чернігові, надіславши скриншот топографічної карти, де стрілками вказав входи і виходи в будівлю.

З травня по вересень 2024 року обвинувачений за грошову винагороду передавав росіянам інформацію про місця розташування у Чернігові та області української бронетехніки, фортифікацій, військового ремонтного заводу.

Також обвинувачений писав балончиком з фарбою фрази на паркані та електрощитовій: "ДЕ ВИБОРИ?" та "БУДКА ЕЛЕКТРИЧНА Є, ЭЛЕКТРИКІВ ДОХ..Я! А СВІТЛА НЕМАЄ, ЯК І ВИБОРІВ". Пізніше він спалив трансформатор біля залізниці, а також автівку військових.

12 серпня 2024 року обвинувачений написав у чат-бот "Набор партизанов". Там йому запропонували фінансову допомогу, на що чоловік відповів: "Буду рад. Кого нужно убить или что нужно сжечь?". У нього перепитали, чи вбивав він людей раніше, на що обвинувачений відповів:

"Людей не убивал. Но каких-то эмоций или угрызений совести испытывать не буду. При условии, что эта личность — украинский националист, промышленник, занимающийся поставками оружия для украинских военных формирований, видный политический деятель, призывающий убивать русских. Ликвидация подобного отребья — жизненная необходимость, чтобы остановить войну и вернуть себе право быть русским, во всех смыслах этого слова".

Під час судового засідання обвинувачений свою вину визнав у повному обсязі та підтвердив вищезгадані обставини.

Його визнали винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 114-2 КК України (держзрада й поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості) та призначили йому покарання за найтяжчою статтею у виді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією усього майна.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, а в разі подання апеляційної скарги — після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції, якщо вирок суду не скасований.

На вирок можуть подати апеляційну скаргу до Чернігівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня
Вибір редакції
На початок