На Прилуччині у Варвинському територіальному центрі соціального обслуговування запрацював перший реабілітаційний хаб для людей з інвалідністю та пенсіонерів. Як розповів директор терцентру Юрій Булава, таким чином захотіли об’єднати всі соцпослуги в одному приміщенні та відповідати потребам часу. Щоб втілити в життя цю ідею, звернулися по допомогу до місцевих підприємців — вони оплатили обладнання. Ремонт профінансували з бюджету громади. На все витратили понад 150 тисяч гривень.
"Виникла потреба звести це все в одному приміщення, щоб людина знала, що тут надаються послуги, якій їй потрібні", — каже директор.
Директор терцентру соцобслуговування Юрій Булава. Суспільне Чернігів
Завідувачка відділення денного перебування терцентру Леся Карпова пояснює: надають три види послуг для 175 людей пенсійного віку. Найстаршій їхній відвідувачці – 92 роки.
"Є «Клуб за інтересами», потім у нас є послуга «Університет третього віку» — навчання на комп’ютері, мобільна грамотність. Ще в нас гурток «Група здоров’я», яка функціонує сім років. Ми займалися у місцевому спортзалі".
Завідувачка відділення денного перебування терцентру Леся Карпова. Суспільне Чернігів
У листопаді заняття для гуртка «Група здоров’я» почнуть проводити безпосередньо у терцентрі.
"Килими, гантелі, диски — це для людей пенсійного віку. Для них сильні фізичні навантаження вже не потрібні. Вони будуть займатися в цьому коридорі та в цій тренажерній залі. Тут все нове", — розповів директор Юрій Булава.
Жінки займаються спортом. Суспільне Чернігів
На гуртку з рукоділля жінки створюють роботи з бісеру та в'яжуть спицями.
"Другий раз і не хочеться нічого робити — просто посиділи, поговорили, чай попили. Це віддушина. Цілий тиждень працюєш в тому городі, господарство. А так треба привести себе в порядок, вдягтися, зачіску зробити", — каже відвідувачка терцентру соцобслуговування Валентина Олексієнко.
Відвідувачка терцентру соцобслуговування Валентина Олексієнко. Суспільне Чернігів
Ніна Тищенко також відвідує гурток. Їй 67 років. Сюди жінку привела сусідка – 66-річна Валентина Кащенко.
"Головне для нас — це спілкування. Стараємось ходити до спортзали. Треба себе розвивати, бо, як засидимось, тоді складно. Особливо взимку".
Відвідувачка терцентру соцобслуговування Валентина Кащенко. Суспільне Чернігів
Нині, зі слів директора, проєкт на початковому етапі. Зокрема, тут чекають на інструктора з трудової адаптації, планують роботу масажного кабінету. Для останнього вже мають необхідне обладнання.
Масажний стіл у Варвинському терцентрі. Суспільне Чернігів
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.