У Чернігові заступницю керівника "Чернігівводоканалу" Наталію Музиченко підозрюють у розкраданні коштів на придбанні спеціального обладнання для пакетування води за завищеною ціною. Збитки бюджету від її дій склали 1,3 мільйона гривень. Наразі їй повідомили про підозру. Цю інформацію Суспільному надали в поліції Чернігівської області. Директор підприємства Сергій Малявко підтвердив у коментарі Суспільному, що мова саме про його заступницю.
"За даними слідства, чиновниця, знаючи про надходження значної суми бюджетних коштів на банківський рахунок підприємства, висунула пропозицію щодо придбання комплекту технологічного обладнання для потреб підприємства та наполягла на ухваленні позитивного рішення. При цьому фігурантка, достеменно знаючи реальну ринкову вартість замовленого обладнання, домоглася сплати постачальникові значно більшої суми", — йдеться в повідомленні поліції.
Чиновницю підозрюють у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває.
7 листопада суд обрав чиновниці запобіжний захід у вигляді застави в сумі 1,3 мільйона гривень.
Деталі цієї справи Суспільне опублікує в наступних матеріалах.
Нагадаємо, в КП "Чернігівводоканал" 11 вересня 2024 року провели обшуки за фактом можливої розтрати бюджетних коштів. Мова йде про закупівлю установки для пакетування питної води. Про це Суспільному повідомила начальниця сектору комунікації Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Наталія Калиновська. З її слів правоохоронці також провели обшуки в компанії, яка постачала установку для пакетування води, та в осіб, які можуть бути причетними до кримінального провадження. Калиновська.
Що відомо про закупівлю установки для пакетування води
КП "Чернігівводоканал" закупив за 4,5 мільйона гривень з міського бюджету установку для пакетування води польського виробництва. Пакетовану воду у Чернігові планували роздавати людям під час відключення водопостачання.
"У 2019 році ми були на виставці в польському місті Бидгощ і дивилися таку станцію (пакетування води, – ред.). В чому є проблема? У нас мережі не дуже міцні й відбуваються пориви. Коли відбуваються пориви, водоканал зобов'язаний підвести людям воду та забезпечити їх питною водою. Коли, наприклад, багатоквартирний будинок залишається без води, то ми підганяємо туди водовозку і роздається вода. Пакетування використовується в європейських країнах на випадок відсутності водопостачання. Ця установка розроблена за кордоном", — розповідав тоді в ефірі "Українське Радіо Чернігів" начальник водопровідних мереж КП "Чернігівводоканал" Ігор Грищенко.
До повномасштабної війни установка була дешевшою, повідомляв начальник водопровідних мереж КП "Чернігівводоканал" Ігор Грищенко.
Вона містить:
- механічний фільтр;
- систему знезараження, тобто там стоїть ультрафіолетова лампа, яка знезаражує цю воду;
- дозатор для хлоропрепаратів, які мають міст хлору.
У червні 2023 року станцію очищення та пакетування води тестували. Її запускали в тестовому режимі, щоб перевірити механізм роботи та дослідити якість води. Зі слів начальника служби насосних станцій КП "Чернігівводоканал" Олександра Мещерякова, перед пакуванням воду очищають. В пакувальній станції установлений механічний фільтр 0,5 мікрона, який очищає воду, а також ультрафіолетова лампа. Далі питна вода йде у літрові пакети та виходить зі спеціального відсіку.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.