Кого каратимуть за збут, перевезення та зберігання дров без документів, згідно з оновленим Адміністративним і Кримінальним кодексами та у випадку підписання закону президентом, залежатиме від правозастосування цих змін. Тобто від того, як і до кого правоохоронна система застосовуватиме покарання.
Про це розповів еколог та аналітик ГО "Українська природоохоронна група" Петро Тєстов в ефірі "Суспільне. Студія".
"З'явилася стаття 246-1. У ній йдеться про зберігання, перевезення, збут деревини, до якої відносять і дрова. Проте насправді, в більшості випадків мова йтиме не про дрова, а про незаконно зрубані стовбури дерев... Треба шукати баланс у покараннях та спрямовувати їх на найбільших порушників", — каже він.
Також, на його думку, будь-який розмір штрафів не зупинить незаконну рубку в Україні.
"Поки не буде правосуддя, нові норми не змінять ситуацію, бо це великий бізнес. Питання покарань стоїть у правозастосуванні їх в судах".
Нагадаємо, що покарання у вигляді позбавлення волі від п'яти до семи років за зберігання дров без документів передбачене за законом, який 10 жовтня ухвалила Верховна Рада. Зміни внесли до Адміністративного і Кримінального кодексів. Нині закон очікує підпису президента.
Як пояснив Суспільному адвокат Олексій Кінебас, якщо він набере чинності, правопорушниками можуть стати чи не усі жителі сіл на Чернігівщині. Комусь загрожуватиме штраф, а комусь і кримінальна відповідальність.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.