Перейти до основного змісту
Забруднення Сейму та Десни на Чернігівщині відходами з цукрового заводу в РФ наразі не фіксують, – Міндовкілля

Забруднення Сейму та Десни на Чернігівщині відходами з цукрового заводу в РФ наразі не фіксують, – Міндовкілля

Річка Десна у Чернігові
Річка Десна у Чернігові. Суспільне Чернігів

Забруднення річок Сейм та Десна на Чернігівщині внаслідок скиду відходів з цукрового заводу у російському місті Тьоткіно, наразі не фіксують. Вода зараз має природний колір, без специфічного запаху.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомила перша заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко.

За її словами, замору риби також не фіксують, а показники якості води характерні для цього періоду року.

"Забруднення, яке ми спостерігали у серпні-вересні, зараз не просувається далі. Відбулося розбавлення, і ми бачимо, що показники якості води у річках поступово покращуються і досягають норми. Показники хімічного споживання кисню, розчиненого кисню по всіх контрольних пунктах – в межах норми".
Забруднення Сейму та Десни на Чернігівщині відходами з цукрового заводу в РФ наразі не фіксують, – Міндовкілля
Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко. mepr.gov.ua

Держводагентство та Держекоінспекція продовжують моніторинг стану вод у Сеймі та Десні. У зв’язку зі стабілізацією показників відбори проб тепер проводяться щотижнево замість щоденного. Додатково для насичення Десни киснем використовують аераційні установки. Завдяки природному охолодженню повітря, вода також краще насичується киснем.

Наразі, за словами Олени Крамаренко, ситуація стабільна, і додаткові заходи не потрібні. Водночас Міндовкілля розробляє плани з оздоровлення річок Сейм та Десна, а також сценарії для реагування на можливі надзвичайні ситуації такого характеру.

Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна на Чернігівщині

Вперше про забруднення Сейму на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.

28 серпня забруднена вода з річки Сейм вже дійшла до Десни поблизу села Велике Устя, що у Сосницькій громаді.

9 вересня мертва риба з'явилася у Десні в межах Чернігова. Після цього за два дні з річки в межах міста зібрали сім тонн такої риби.

За результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно, як повідомляло Міндовкілля, 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.

Станом на 11 вересня сума збитків довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна (в межах Чернігівської та Сумської областей) склала понад 405 мільйонів гривень.

Станом на 22 вересня, за інформацією Міндовкілля, вода в Десні посвітлішала, з’являються живі водні біоресурси. На дні осад темного кольору, неприємний запах та замору риби не спостерігають.

За інформацією Державної екологічної інспекції (станом на 25 вересня, — ред.), сума збитків, завдана довкіллю внаслідок першого забруднення води, становить понад 338 мільйонів гривень. Загалом з 26 серпня по 24 вересня з річок Сейм та Десна на Чернігівщині зібрали понад 28 тон мертвої риби.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції

На початок