У Чернігові громадська організація “Українська Валькірія” проводить тренінги зі збройного самозахисту для жінок. Вчать будову автомата та як ним користуватися, проходять бойове злагодження у групах та опановують домедичну допомогу. За словами засновниці ГО Дарини Требух в них дві мети — навчити жінок бути сильнішими й сміливішими та зібрати кошти на реабілітацію військових.
Один з інструкторів, В'ячеслав, розповідає, що перше, з чого розпочинається вогнева підготовка — це перевірка зброї: заряджена вона чи ні. Потім проходить етап "холостіння" — тобто тренування зі зброєю без стрільби: як правильно її оглядати, тримати, змінювати магазин, прицілюватися та пересуватися з автоматом.
Інший інструктор, Дмитро, допомагає жінкам вивчати будову зброї. Вони розбирають та збирають автомат.
Засновниця ГО Українська Валькірія" Дарина Требух розповідає, що всі інструктори це військові з бойовим досвідом. Подібні навчання вони проводять в різних містах України, в Чернігів приїхали вдруге.
"Це така базова будова зброї на одній галявині, на іншій галявині — холостіння, поводження зі зброєю, безпека зброї. Також в нас є інша група, яка вже не перший раз, то вони зараз проходять бойове злагодження. Далі буде медицина, домедична підготовка, а в кінці буде естафета, відпрацювання всіх навичок на час", — каже Дарина Требух.
Чернігівка Тетяна Борзда на тренінгу втретє.
"Це знання і підготовка, тому що якби я отримала ці знання у 2021-2022 році, то, напевно, психіка моя працювала б трошечки інакше. Не дивлячись на те, що ми дівчата, ми маємо бути завжди готові. Ми маємо розуміти наших чоловіків, які служать, наших родичів. Тому що це можливість розмовляти з ними одною мовою".
Інша учасниця тренінгу Ірина Редько каже, що прийшла отримати знання про зброю, щоб потім навчити своїх синів.
"Зброєю цікавився мій чоловік, він був дуже гарний стрілець. Але на жаль, три місяці тому він загинув. Тепер чоловіком і жінкою в нашій сім’ї буду я. Зараз час такий, коли й чоловік і жінка мають вміти все. Гендерні стереотипи вже стираються певні. Тому я дуже рада, що тут знаходжусь. В мене аж руки трясуться від щастя. Це перші емоції позитивні за довгий час".
За словами Дарини Требух, 90% зібраних грошей від тренінгів йдуть на реабілітацію поранених військових у шпиталях.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.