Покинув місце служби під час боїв у Чернігові у березні 2022-го: прикордонника засудили до 6 років тюрми за дезертирство

Покинув місце служби під час боїв у Чернігові у березні 2022-го: прикордонника засудили до 6 років тюрми за дезертирство

Людина за ґратами та прикордонник
Людина за ґратами та прикордонник. Суспільне Чернігів

Інспектора прикордонної служби, який самовільно покинув місце служби під час активних бойових дій у Чернігові у березні 2022 року та переховувався протягом восьми місяців у лісі, засудили до шести років позбавлення волі за дезертирство.

Такий вирок виніс Деснянський районний суд міста Чернігова 31 липня 2024 року.

Чоловік у суді свою вину не визнав та сказав, що 15 березня 2022 року його викрали невідомі поряд із будинком в мікрорайоні Ремзавод у Чернігові, де вони перебували разом зі своїми побратимами.

Він стверджував, що невідомі напали на нього та побили в той момент, як він вийшов за водою до колонки. Каже, що нападники одягли йому на голову мішок, посадили в машину та повезли у невідомому напрямку. Коли привезли до лісу, зняли з голови мішок, то почали ставити питання, намагаючись дізнатися про місця розташування українських військових у Чернігові. На це він відповів, що не місцевий та приїхав у гості до тітки. Потім підозрюваний нібито відпросився в них до туалету, і йому розв'язали руки. Після чого чоловік зміг втекти від нападників в ліс.

За його словами, в лісі він переховувався до листопада 2022 року. Весь цей час мандрував та періодично заходив у населені пункти й просив поїсти у людей, а також питав про дорогу. В які саме населені пункти він заходив, сказати чоловік не зміг, посилаючись на відсутність дорожніх вказівників. У листопаді 2022 року чоловік повернувся до себе додому, де і перебував до 16 січня 2023 року — до моменту як його арештували.

Своєю чергою, побратими обвинуваченого, зокрема його безпосередні керівники, у своїх свідченнях наголошували, що той і раніше виявляв наміри залишити службу та підбурював інших військовослужбовців до цього. Свої обов'язки він виконував неякісно. До нього навіть застосовувалися дисциплінарні стягнення — попередження, догана.

Також у суді свідки зазначили, що їм нічого невідомо про проникнення ДРГ на територію позицій, де перебували прикордонники у Чернігові.

Отже, зважаючи на все, суд постановив визнати винуватим інспектора прикордонної служби за частиною 4 статті 408 КК України (Дезертирство, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці) та призначити покарання у виді шести років позбавлення волі.

Цей вирок обвинувачений може оскаржити в апеляційному суді протягом 30 днів з дня його проголошення.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок