Мобілізація на Чернігівщині: ВІН-код військового, електронна черга, бойові повістки та штрафи

Мобілізація на Чернігівщині: ВІН-код військового, електронна черга, бойові повістки та штрафи

З 18 травня набув чинності закон про внесення змін до проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Про те, що змінилося в порядку військового обліку, як тепер проходить мобілізація військовозобов'язаних, розповів в ефірі "Українського радіо Чернігів" заступник начальника Чернігівського обласного ТЦК та соціальної підтримки, підполковник Олександр Мироненко.

"Люди дійсно звертаються і до ТЦК, і до ЦНАПів. До територіальних центрів значно більше. Інколи навіть виникають черги. Людей приймають, дані оновлюють. Все йде як має бути. Також це можна зробити й через застосунок «Резерв+»", — розповів військовий.

Якщо є розбіжності у даних, пояснює військовий, то необхідно звернутися до ТЦК.

ВІН-код військовослужбовця

Як пояснив Олександр Мироненко, ВІН-код – це унікальний код військовозобов'язаних по якому можна в найкоротші терміни ідентифікувати особу та її відношення до ЗСУ.

"До військового обліку, можливості відстрочок, стану здоров'я і таке інше. Тобто, по цьому коду можна перевірити фактичну наявність на військовому обліку. Якщо людина звертається до територіального центру після оновлення даних, або після постановки на обліку, їй видається ВІН-код. Він вклеюється у військово-обліковий документ, військовий квиток або тимчасове посвідчення".

Електронна черга

Щодо електронної черги, її веде не ТЦК, а застосунок Міністерства оборони, пояснив Мироненко.

"В ній є сенс, оскільки буває, що декілька годин людина знаходитись під ТЦК. Звичайно, це незручно, це нерви, конфлікти. Тому людина може зареєструватися на певний час, день та прибути у визначений час і поновити свої дані".

Про бойові повістки та штрафи

Є декілька видів повісток або причин, для чого територіальні центри викликають військовозобов'язаних, каже військовий:

  1. Оновлення даних.
  2. Проходження військово-лікарської комісії для визначення стану здоров'я.
  3. Для призову на військову службу відправку в ті чи інші військові частини.

"Варто громадянам не забувати про те, що повістки мають право вручати або створена комісія з вручених повісток, куди можуть залучатися як працівники ТЦК, поліцейські, представники органів державної влади, місцевого самоврядування. А в деяких випадках навіть голови ОСББ. Разом з тим, ТЦК має право й особисто вручати. Представник ТЦК, який вручає повістки має відповідне посвідчення, виписане начальником ТЦК або головою військової адміністрації".

"Якщо, наприклад, громадянин у певний термін не оновив дані, то у визначені 60 днів наступає відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративне правопорушення. Передбачено накладення штрафу від 1 тисячі до 1,5 тисячі неоподаткованих мінімумів (від 17 тисяч гривень до 25,5 тисяч гривень, — ред.)".

Щодо відстрочки, то за словами військового, порядок її надання регламентовано Постановою Кабміну №560, а підстави для відстрочки визначені статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок