"Навчався у Львові і одружився, працював в умовах війни": лікар із Сирії розповів, чому приїхав працювати в Семенівку

"Навчався у Львові і одружився, працював в умовах війни": лікар із Сирії розповів, чому приїхав працювати в Семенівку

У Семенівській міській лікарні, що на Чернігівщині, працює лікар-хірург із Сирії. З пацієнтами він розмовляє українською і серед усіх варіантів працевлаштування обрав найнебезпечніше місце. Тарек Аль Хамес обрав роботу на прикордонні з Росією з понад сотні запрошень із різних лікарень України. Лікар розповідає, у нього є досвід роботи у воєнний час – працював хірургом на війнах у Сирії та Лівані. Вже під час повномасштабного вторгнення Росії він два місяці проводив операції під обстрілами на Харківщині.

Тарек Аль Хамес приймає пацієнтів у хірургічному кабінеті Семенівської поліклініки. В кабінеті ще не до кінця встановлені нові вікна. Старі вибило під час обстрілу лікарні у 2023 році.

Росіяни щодня обстрілюють прикордонні села, час від часу прилітає і по самій Семенівці. Звуки вибухів тут щодня.

"Навіть вчора було багато. Я просто рахую, на все воля Божа: якщо Бог схоче захистити, то буде захист, а якщо ні – то ні", — говорить Тарек Аль Хамес.
"Навчався у Львові і одружився, працював в умовах війни": лікар із Сирії Тарек Аль Хамес розповідає, чому приїхав працювати в Семенівку, що на прикордонні Чернігівщини
Тарек Аль Хамес. Суспільне Чернігів

Лікар-хірург розповідає, як обирав запрошення приїхати працювати саме в Семенівку:

"Хоч багато варіантів, але я вирішив у найнебезпечніше місце їхати. Кажуть, хто не ризикує, той не п’є шампанське. Є причина, але не можу поки сказати. Сімейна причина", — каже Тарек Аль Хамес.

Його сім'я нині у Львові.

"Приїхав навчатися в медичний університет у Львові і одружився. Я маю дружину і п’ятеро дітей".

Українську, розповідає Тарек Аль Хамес, вивчив самостійно, за пів року.

"В університеті навчання було російською мовою — це для іноземних студентів так було".
Лікар-хірург із Сирії Тарек Аль Хамес зі своєю пацієнткою у червні 2024 року у палаті Семенівської міської лікарні на прикордонні Чернігівщини
Тарек Аль Хамес зі своєю пацієнткою. Суспільне Чернігів

Час від часу за роки життя в Україні хірург виїжджав працювати за спеціальністю на Батьківщину. Там майже 14 років триває війна.

"Працював в схожих умовах, як тут, на сирійській війні. Є досвід в надзвичайних ситуаціях працювати. Я був і на ліванській війні".

У Семенівській міській лікарні не вистачає вузькопрофільних спеціалістів і лише два хірурги. Тому до обов’язків Тарека входить і лікування суміжних хвороб.

"Хірург займається травматологією, урологією, онкологією — різне. Поранень більше всього", — говорить Тарек Аль Хамес.

В. о. гендиректора лікарні Алла Маркова каже: у них не вистачає до десятка лікарів. Через обстріли як населення, так і лікарі виїжджають з Семенівки. Міська рада намагається залучити фахівців, надаючи житло.

В. о. гендиректора Семенівської міської лікарні, що на Чернігівщині, Алла Маркова розповідає про лікаря-хірурга із Сирії, який у 2024 році переїхав працювати на прикордоння
Алла Маркова. Суспільне Чернігів
"Він отримав квартиру з усіма побутовими умовами повністю. Там і пральна машина, і посудомийна машина, житло дуже гарне, як для району нашого", — розповідає Алла Маркова.

Крім цього, за її словами, є підйомні в розмірі ста тисяч гривень та щоквартальні доплати у 15 тисяч гривень всім лікарям.

Нагадаємо, за словами голови Семенівської громади Сергія Деденка, для залучення лікарів громада подала оголошення в різні українські спеціалізовані газети та сайти, які допомагають шукати медичний персонал.

"Він нам подзвонив та зацікавився. Ми розповіли, які можемо надати йому умови. Він шукав роботу, а наш варіант йому сподобався", — розповідав про лікаря-хірурга, який родом із Сирії, Сергій Деденко.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок