Мобілізація: як підготуватися фізично та морально. Поради військового з Чернігівщини

Мобілізація: як підготуватися фізично та морально. Поради військового з Чернігівщини

Про підготовку до служби у війську та про те, що взяти з собою до навчального центру. З чого почати цивільному підготовку до мобілізації? Яким фізичним вправам слід приділити увагу при підготовці? Як себе психологічно налаштувати на службу — розповів військовослужбовець з Чернігівщини Максим Конашевич в ефірі "Українського Радіо Чернігів".

"Нам доведеться всім повоювати"

Максим Конашевич каже: почав готуватися до повномасштабної війни з 2014 року.

"Мабуть, я зрозумів, що це велика війна. Тут питання в тому, що ми знали тоді. У 2014 році росіяни теж проводили навчання біля наших кордонів. Вони розвертали свої бойові порядки й наступали на Чернігівську область. Тоді я зрозумів, що росіяни можуть піти на Чернігів 100%".

З його слів, для того, щоб підготуватися до мобілізації варто перечитати історію, адже має бути підготовка в моральному плані.

"Це не минеться завтра, післязавтра, два-три тижні. Нам доведеться всім повоювати. Треба встати зранку з такою думкою і признати те, що ми маємо працювати на перемогу, якщо ми хочемо перемоги. Якщо ми хочемо вистояти в конвенційній війні,Форма війни, що ведеться з використанням звичайного озброєння та військової тактики між двома або більше державами у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права: дотримання прав учасників конфлікту, військовополонених, цивільного населення якщо ми хочемо існувати, то нам доведеться боротися. Треба спочатку усвідомити, хто є наш ворог і за що ми воюємо. І коли прийде усвідомлення невідворотності цього процесу, тоді ви краще будете готуватись. Ви зможете потім обрати найкращу роботу у своєму житті. Є багато військових галузей, які потребують спеціалістів".
Мобілізація: як підготуватися фізично та морально. Поради військового з Чернігівщини
Максим Конашевич. Суспільне Чернігів

Знання з військової справи можна здобути в Інтернеті по відео на YouTube, ділиться Конашевич.

"Об'єктивно можна навчитись будь-чому. Певний вид зброї, як вона працює, все це дізнавались в YouTube, і в процесі на колінах іноді. Якщо треба більш прикладові знання, то є різні структури в місті. Всі про них знають. Я б радив пройти медицину. Це твоє життя і життя твоїх побратимів. Тому ти маєш знати все, що стосується All Combatants. 1Курс “TCCC All Combatants” – протокол медичної допомоги, яку розробили на базі бойових дій та на основі обґрунтування належної допомоги у випадках втрати працездатності, яка ґрунтується на шаблонах травм попередніх конфліктів.Також не забувайте: знання рятують до поранення. Бо коли у тебе є поранення, ти вже не маєш часу на здобуття знань".

"Зброя – це головний твій бронезахист. В процесі користування автоматом буває клин, і щоб його усунути, терміново треба розібрати автомат. Вирішити це питання, зібрати його, зарядити й знову продовжувати бій. Ось для того розбирають і збирають автомат на час", — пояснює Максим.

"Необхідно мати дуже потужні сідниці"

Зі слів Максима Конашевича у військовій справі необхідні фізичні навантаження. Біг та швидкісно-силові вправи будуть доречними.

"Ніколи не пізно почати займатися, бо від цього залежить ваше життя. Ось наскільки ви цінуєте своє життя, настільки не пізно піти займатися. У зв'язку з тим, що я не можу називати місця, де проводяться такі заходи, я думаю, що наше населення більш кмітливе. І скажу таку фразу, що хто хоче, той шукає можливість. Хто не хоче, той шукає привід".

Україна забезпечує бійців усім необхідним, каже військовий, проте є базові потреби, якими треба забезпечити себе самому.

"Хіба що зубна щітка, електроніка, яка тобі потрібна, дроти до зарядних пристроїв, штекери, подовжувачі, паспорт. Зробіть фотографії документів, на всякий випадок. Вони дуже вам знадобляться на військовій службі. Бо ви всюди будете надавати документи в електронному вигляді. Зробіть їх сканування, щоб ви потім могли роздрукувати в будь-якому місці. Можливо, варто їх відправити на електронну пошту собі, щоб десь в хмарі залишилися про всякий випадок. І ось ці побутові речі: базовий кишеньковий ніж, годинник, якщо є змога, купіть з компасом".

Розповідаючи про укомплектування аптечок, Максим Конашевич розповів, найкраще купити аптечку за стандартами НАТО. Вона містить в собі все необхідне.

Насамкінець військовослужбовець дав пораду тим, хто боїться мобілізації.

"Ми всі помремо. Всі це розуміють. Чого ви саме боїтесь? Померти? Ви все одно живете ж тут під ракетами. Шанс померти тут, може і більший, ніж померти там. Можна вибрати таку професію в ЗСУ, де шанси померти мінімізуються у відношенні з прямим піхотинцем, який сидить в окопі. Але ти можеш зробити видатну річ для держави у світі".

"Подивіться, весь світ об'єднався. Прізвища Зеленський, Залужний — це світові імена. Світові історичні імена на рівні Шарль де Голль, Черчилль. І твоє ім'я може бути вписано в цю історію. Ось з таким підходом треба підходити до мобілізації в ЗСУ, а не з сумною ідеєю, що ти помреш".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок