Секретарю Ніжинської міської ради Юрію Хоменку обрали запобіжний захід

Секретарю Ніжинської міської ради Юрію Хоменку обрали запобіжний захід

Доповнено
Секретар Ніжинської міськради Юрій Хоменко
Секретар Ніжинської міськради Юрій Хоменко. Getty Images

Особисте зобов’язання – таку міру запобіжного заходу обрали секретарю Ніжинської міської ради Юрію Хоменку. Рішення ухвалили 29 травня, в Новозаводському районному суді Чернігова. Про це повідомила головний спеціаліст з інформаційної політики обласної прокуратури Марина Ющенко.

У коментарі Суспільному Юрій Хоменко сказав, що зможе прокоментувати ухвалу суду лише після того, як з нею ознайомиться. Тоді ж вирішуватиме, чи буде її оскаржувати.

Секретарю Ніжинської міської ради Юрію Хоменку обрали запобіжний захід
Секретар Ніжинської міської ради Юрій Хоменко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Секретарю Ніжинської міськради повідомили про підозру в умисному перешкоджанні виконанню ухвали суду за частиною 2 статті 382 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до п'яти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За даними слідства встановлено, що посадовець Ніжинської міської ради був призначений відповідальним за виконання судової ухвали з відсторонення від займаної посади керівника одного з управлінь міськради, який є фігурантом кримінального провадження щодо заволодіння бюджетними коштами.

Зі слів Хоменка, він, як секретар міськради, не має повноважень, щоб виконати таку ухвалу. Це повинен робити чинний міський голова.

"До мене ухвала потрапила 17 серпня 2023 року. Я того ж дня написав слідчому, що вона направлена неналежному отримувачу, бо там була вказана Ніжинська міська рада. Існує дві юридичних особи: Ніжинська міська рада – це депутатський корпус і я, та виконавчий комітет Ніжинської міської ради – це міський голова. Тобто, якщо ухвала надіслана на Ніжинську міську раду, то це логічно, що вона на мене розписана. Моя відповідь пролежала у слідчого тиждень у столі. Він дочекався кінця тижня і відкрив кримінальну справу за невиконання ухвали", — каже Юрій Хоменко.

Нагадаємо, що в ухвалі йшлося про начальника управління ЖКГ та будівництва Ніжинської міської ради Анатолія Кушніренко. У травні 2023 року йому повідомили про підозру в зловживанні службовим становищем і розтраті коштів міського бюджету у розмірі понад 900 тисяч гривень.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок