"Тема психічного здоров’я повинна стати буденною": у Чернігові відбулася прем’єра вистави "Бентежно-геніальне безумство"

"Тема психічного здоров’я повинна стати буденною": у Чернігові відбулася прем’єра вистави "Бентежно-геніальне безумство"

"Я просто даю їм шлях. Шлях для реабілітації", — так про свою участь у виставі говорить ветеран війни Юрій Вєткін, який пересувається на протезі. У Чернігові відбулася прем’єра музичної трагікомедії "Бентежно-геніальне безумство". За словами авторки та співрежисерки, Оксани Тунік-Фриз, робота над проєктом зайняла понад два роки. Скільки людей працювали над виставою та яку головну думку хотіли донести глядачеві.

"В команді єдиного мистецького простору, після звільнення Чернігова, ми приступили до цієї роботи. І працювали от до сьогодні.", — каже Оксана Тунік-Фриз.
Шлях до реабілітації через гру на сцені
Сценаристка, співрежисерка Оксана Тунік-Фриз. Суспільне Чернігів

Загалом над проєктом працювали понад 30 людей.

"Він присвячений саме темі психічного здоров’я, ментального здоров’я. Ми хотіли донести таку думку, що тема психічного здоров’я вона повинна стати для нас буденною. Ми повинні до цього ставитися нормально, ми повинні опікуватися людьми, які поряд з нами і берегти себе", — говорить Оксана.
Шлях до реабілітації через гру на сцені
Музична трагікомедія "Бентежно-геніальне безумство". Суспільне Чернігів

До постановки залучили не лише професійних акторів та актрис. У ній взяли участь шоумен Юрій Заєць та ветеран війни Юрій Вєткін, який зазнав поранення та пересувається на протезі.

"Мені дуже подобається грати і я думаю, що за мною на сцену підтягнуться люди з обмеженими можливостями, може бути і з протезами. І я просто даю їм шлях. Шлях для реабілітації, для того, щоб наші втрачені якісь там частини тіла, вони не заважили повноцінно жити", — каже Вєткін.
Шлях до реабілітації через гру на сцені
Юрій Заяць та Юрій Вєткін. Суспільне Чернігів

За словами Оксани Тунік-Фриз, виставу планують показати в Ніжині та Прилуках. Також зараз триває організація гастролей Україною.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок