Півтори години збирались, не вистачило голосів "за" – розійшлись: як пройшла 50-та сесія Прилуцької міської ради

Півтори години збирались, не вистачило голосів "за" – розійшлись: як пройшла 50-та сесія Прилуцької міської ради

Табло з результатами голосування на 50 сесії у Прилуках на Чернігівщині
Табло з результатами голосування. Суспільне Чернігів

Півтори години знадобилося депутатам Прилуцької міської ради, що на Чернігівщині, аби зібратися на 50-ту (позачергову) сесію, яку ввечері напередодні оголосили на 15:00 19 квітня. Необхідний для початку роботи кворум зібрався о 16:26. Засідання з порядком денним у 52 питання протривало не більше пів години: після голосування за перше питання (щодо дострокового припинення повноважень заступника міського голови) оголосили перерву. Як все відбувалося — читайте у матеріалі.

"Їхав, щоб проголосувати за питання підтримки ЗСУ"

Одним з перших у вестибюлі біля сесійної зали з’явився депутат та за сумісництвом військовослужбовець ЗСУ Артем Аніщенко. Суспільному він розповів: всю ніч напередодні їхав до Прилук з Авдіївського напрямку аби виконати свої депутатські повноваження. Говорить: на порядку денному є питання підтримки ЗСУ та територіальної оборони.

"Нам все таки більше хотілося б дії. Ми зараз в таких умовах, що треба діяти, говорити часу немає. Думалось, приїхати вирішити питання, які розв’яжуть руки, тому що і дорогі, і менш дорогі, і укомплектовані «мавіки» зараз вже закінчуються – це перше. Друге – ми писали листа на збільшення фінансування, щоб придбати іще автомобілів, в тому числі нових. Бо, як показав період відряджень, вони зараз дуже допомагають у виконанні бойових завдань", — каже Артем Аніщенко.
Депутат Прилуцької міської ради Артем Аніщенко
Артем Аніщенко. Суспільне Чернігів

За припинення повноважень заступника голови Мазуренка не проголосував сам Мазуренко

Кворум збирається лише через півтори години. Необхідний мінімум для початку роботи о 16:26 забезпечує депутат Руслан Ніязов. До нього приєднується Володимир Назім та Сергій Ткаченко. Разом у роботі сесії взяли участь 20 депутатів та міська голова Ольга Попенко. Перед початком роботи вона оголошує хвилину мовчання за загиблими українськими захисниками.

Порядок денний сесії налічує 52 питання. Перші два – дострокове припинення повноважень заступника міського голови Володимира Мазуренка та затвердження на цю посаду нового заступника: у проєктах рішень сесій йдеться, що це Данііл Савенко.

"Володимир Григорович написав заяву за згодою сторін, тому на сьогодні ми можемо взяти до відома і подякувати за роботу – за порядну, за відповідальну роботу — і побажати йому успіхів на іншій посаді. Володимир Григорович любить працювати для міста. Він буде продовжувати працювати для міста", — сказала Ольга Попенко.
Прилуцька міська голова Ольга Попенко
Ольга Попенко. Суспільне Чернігів

Для прийняття цього рішення не вистачає голосів "за": голосують 17 з 21-го. Серед тих, хто не голосував — сам Володимир Мазуренко.

Суспільному своє рішення він пояснив так:

"12 квітня я написав заяву за згодою сторін. Мені сказали, що перспективна молода людина в місті завтра буде, тільки звільніть місце. Я місто Прилуки люблю, тому сказав: «Вперед!» і звільнив. А що від мене зараз хочуть, я не розумію. Я себе не призначав на цю посаду і звільняти не буду. Мені так сказав мій юрист. Я сьогодні прийшов голосувати за підтримку ЗСУ, щоб виділити хлопцям допомогу на передову".
Заступник міського голови Прилук Володимир Мазуренко
Володимир Мазуренко. Суспільне Чернігів

За відсутності голосів міська голова спочатку оголошує п’ятихвилинну перерву в роботі сесії, а ще через пів години – відпускає депутатів до оголошення продовження в роботі сесії.

"У роботі 50-ої, позачергової, сесії Прилуцької міської ради оголошується перерва. Про дату і час продовження роботи сесії буде повідомлено додатково", — сказала Ольга Попенко.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок