"Коли побачила повідомлення, яке надійшло на «102», я так кричала", — подруга загиблої поліцейської про обставини смерті

"Коли побачила повідомлення, яке надійшло на «102», я так кричала", — подруга загиблої поліцейської про обставини смерті

Загибла під час ракетного удару у Чернігові поліцейська Аліна Миколаєць зі своїм собакою
Загибла під час ракетного удару у Чернігові Аліна Миколаєць зі своїм собакою. Дар'я Карета

Була в авто зі своїм хлопцем, він отримав поранення руки, вона — загинула на місці. Так розповідає про обставини загибелі 25-річної Аліни Миколаєць її подруга і колега Дар’я Карета. Аліна — одна із 18-ти загиблих у Чернігові 17 квітня під час ракетного удару. Дівчина працювала інспектором відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління, лейтенант поліції, служила з червня 2023 року.

"Її хлопець віз її у лікарню. В той момент вони перебували в машині. Коли прилетіла перша ракета, вони здригнулися разом з машиною і потім хлопець натиснув на газ, щоб поїхати вперед і виїхати на трасу. А потім друга ракета — і їх відносить у кущі. Уламок проламлює дах і потрапляє їй в голову", — говорить Дар’я Карета.
Подруга загиблої під час ракетного удару у Чернігові поліцейської Аліни Миколаєць Дар'я Карета
Дар'я Карета. Дар'я Карета

За її словами, внаслідок ракетного обстрілу житлового мікрорайону поблизу Національного університету "Чернігівська політехніка", хлопець Аліни отримав поранення руки. Дівчина загинула на місці.

В той час Дар'я була на роботі:

"Бачу, прийшло на «102» повідомлення: «Аліна В'ячеславівна Миколаєць, такого то року народження". Я дивлюся: «В сенсі?». Біжу на другий поверх, забігаю до її колег. Кажу: «Що таке?». В мене сталася істерика. Я так кричала. Я не думала, що я буду так кричати: «Це не Аліна, це не може бути! Перевірте ще раз!»", — згадує подруга загиблої.
Загибла під час ракетного удару у Чернігові поліцейська Аліна Миколаєць
Загибла Аліна Миколаєць. Дар'я Карета

Аліна і Дар’я познайомилися рік тому, коли складали фізичну підготовку для вступу до національної поліції.

"Ми з першого дня з нею були на зв’язку, одразу почали близько спілкуватися. Ділилися одна з одною усім, розповідали все, що відбувається у житті. На навчання я поїхала до Сум, а Аліна до Кіровограду — ці пів року спілкувалися кожен день, кожен день телефонували одна одній. Мені завжди хотілося її підтримати, вона все так близько брала до серця, могла плакати... Мені завжди хотілося її пожаліти й обійняти. Щоб не відбувалося в її житті, я їй казала: разом ми все переживемо".

Під час ракетного обстрілу разом із Аліною Миколаєць була і її собака Бакс. Після обстрілу вона злякалась і втекла.

Дар’я Карета почала її пошук через соціальні мережі, опублікувавши пост.

Але вже за кілька хвилин його вдалося знайти.

Собака Бакс загиблої під час ракетного удару у Чернігові Аліни Миколаєць
Собака Бакс загиблої Аліни Миколаєць. Дар'я Карета
"Собака був у крові, але не у своїй. Дуже переляканий", — розповідає Дар'я.

Бакса вона прихистила в себе, а далі передасть його рідним загиблої.

Попрощаються з Аліною Миколаєць 19 квітня у Носівці на Ніжинщині.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок