Порожні ятки, непрацюючі понад два роки атракціони: чи запрацює Центральний парк культури та відпочинку у Чернігові

Порожні ятки, непрацюючі понад два роки атракціони: чи запрацює Центральний парк культури та відпочинку у Чернігові

Порожні ятки, де колись продавали їжу й напої, та непрацюючі атракціони. Центральний парк культури та відпочинку у Чернігові не функціонує повноцінно вже понад два роки. За словами виконувача обов’язків міського голови Олександра Ломака, для того, щоб парк зміг відновити свою роботу, потрібні кошти на технічний огляд і відновлення атракціонів, а також на укриття. Про те, в якому стані парк зараз і що про це думають чернігівці — далі у матеріалі.

"Дітям тут цікаво", — чернігівці про парк

Востаннє атракціони у центральному парку культури та відпочинку у Чернігові працювали до початку повномасштабного вторгнення. Також не працюють і підприємці з вуличною їжею та напоями. Проте в парку щодня прогулюються чернігівці.

"Схоже на Прип’ять. Ну, добре, що доглядають хоч клумби, квіти є і, в принципі, дітям тут цікаво побігати, білочок погодувати", — каже Вікторія Кононенко, яка з дитиною прогулюється в парку.
Чернігівка Вікторія Кононенко з дитиною прогулюються центральним парком культури та відпочинку у Чернігові 10 квітня 2024 року
Вікторія Кононенко. Суспільне Чернігів

Інша відвідувачка парку Альона Коротуха говорить:

"З дитиною приходжу сюди іноді гуляти і хотілось би кращого стану для цього, але, я не знаю — на часі чи не на часі".
Чернігівка Альона Коротуха прогулюється центральним парком культури та відпочинку у Чернігові 10 квітня 2024 року
Альона Коротуха. Суспільне Чернігів

Перехожа Наталія Печерна каже:

"Я розумію, що зараз йде війна. Якийсь мінімум робиться, дивіться, прибирається сміття".
Чернігівка Наталія Печерна прогулюється центральним парком культури та відпочинку у Чернігові 10 квітня 2024 року
Наталія Печерна. Суспільне Чернігів

Ірина Хеловська, що також прогулюється у парку, розказує:

"Тут дітей куча така постійно. Ну, треба укриття, хоч яке-небудь, мобільне, але треба".
Чернігівка Ірина Хеловська прогулюється центральним парком культури та відпочинку у Чернігові 10 квітня 2024 року
Ірина Хеловська. Суспільне Чернігів

Чому парк не працює повноцінно

Виконувач обов’язків міського голови Олександр Ломако у коментарі Суспільному назвав кілька причин, чому парк не працює повноцінно.

"Потрібні кошти на технічний огляд і відновлення атракціонів. Я вважаю, що це зараз не актуально, в умовах воєнного стану. І ми великі атракціони (а вони не можуть працювати без технічного огляду, тому що — це безпека людей) не маємо права експлуатувати. Тому ми парк повноцінно не запускаємо і не плануємо запускати поки йдуть воєнні дії".
В. о. міського голови Чернігова Олександр Ломако
Олександр Ломако. Суспільне Чернігів

Проте, каже Ломако, вони планують розв'язати безпекове питання, бо в парку продовжують відпочивати люди.

"Ми це питання хочемо вирішити, встановивши там модульне укриття. Таке, як зараз по місту декілька встановлено".

Працівників парку скоротили: було 57, стало 10

Штат співробітників парку, зі слів Олександра Ломака, скоротили ще у 2022-му році. Як йдеться у відповіді міськради на інформаційний запит Суспільного, до початку повномасштабного вторгнення у центральному парку культури та відпочинку було 57 штатних посад, наразі їх 10. Дехто з людей працює на повну ставку, дехто — на чверть або половину ставки.

Відповідь міськради на інформаційний запит Суспільного щодо штатного розпису КП "Центральний парк культури та відпочинку"
Відповідь міськради на інформаційний запит Суспільного щодо штатного розпису КП "Центральний парк культури та відпочинку". Суспільне Чернігів
"Наприклад, інженери, які відповідають за технічний стан атракціонів, вони мають бути, тому що їх треба регулярно обстежувати та перевіряти, і плюс охоронці, які є в штаті. Ну, плюс там технічно, якийсь бухгалтер, який нараховує заробітну плату. Ми мінімізували цей штат. Для того, щоб люди не розбіглись, і коли парк буде відновлювати роботу, ми могли працювати", — каже Ломако.

Він не виключає, що частина приватних підприємців, які до цього постійно працювали в парку, продовжать роботу і цьогоріч. Проте великі атракціони працювати не будуть.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок