У Чернігівському драмтеатрі актори з Херсона готуються до показу вистави про окупацію та звільнення свого міста

У Чернігівському драмтеатрі актори з Херсона готуються до показу вистави про окупацію та звільнення свого міста

Сцена у Чернігівському драмтеатрі готова до вистави про окупацію Херсону
Сцена у Чернігівському драмтеатрі готова до вистави про окупацію Херсона. Суспільне Чернігів

"Буде тобі, враже, так, як відьма скаже": у Чернігівському облмуздрамтеатрі готуються до гастрольного показу вистави. Її гратимуть актори з Херсонського драмтеатру. В основі — автобіографічна п’єса херсонської письменниці Олени Маляренко.

Гендиректор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга розповідає: коли вибрався з окупованої Херсонщини, постійно читав новини про неї. Так і натрапив у соцмережах на Олену Маляренко.

"Я читав у Фейсбуці, якась жінка писала такі скетчі літературні, дуже смішні. Вона стібалась з орків, висміювала все те, що відбувалось в Херсоні: і їхні намагання дати нам гуманітарку, розповіді про "рускій мір". І я думав, де ця жінка, як вона пише, чи не забрали її "на підвал". Я розумів, що вона в Херсоні, тому що так може писати лише людина, яка там".
Гендиректор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга
Олександр Книга. Суспільне Чернігів

Олександр Книга говорить: після звільнення міста випадково зустрів Олену в Херсонському театрі на літературному вечорі. Тоді ж запропонував їй написати п’єсу про пережите.

"От напиши п’єсу, щоб вона була з гумором, щоб ми посміялися над всім тим, що тут відбувалося протягом дев’яти місяців".
Речі для декорації до вистави про окупацію та звільнення Херсону, гастролі, Чернігівський драмтеатр
Речі з декорації для вистави про окупацію Херсона. Суспільне Чернігів

З його слів, в основу сюжету покладено історію самої авторки: те, як вона переживала окупацію та звільнення Херсону, підрив Каховської ГЕС (гідроелектростанції) та втрату будинку.

"Сьогодні вона прибирає в будиночку і говорить з кумою, яка виїхала ще на початку війни за кордон. І вона не знає, що відбувається. Вона судить про те, що відбувається в Херсоні, тільки з того, що вона бачить по телевізору, який показує російську пропаганду в Угорщині", — розповідає Олександр Книга.

Прем’єра вистави в Чернігові відбудеться 9 квітня на сцені великої зали. Там же розмістять і глядачів. Після ракетного удару росіян по драмтетару, який стався 19 серпня 2023 року, глядацьку залу ще не відновили.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок