У Прилуцькій гімназії №10 за 2023 рік реалізували шість проєктів на понад 3 мільйони гривень

У Прилуцькій гімназії №10 за 2023 рік реалізували шість проєктів на понад 3 мільйони гривень

Освіта на Чернігівщині: у гімназії №10 в Прилуках реалізували шість проєктів
Один з реалізованих проєктів у Прилуцькій гімназії №10. Суспільне Чернігів

Шість донорських та навчальних проєктів на суму понад три мільйони гривень реалізували у Прилуцькій гімназії №10 за 2023 рік. У коментарі Суспільному директорка закладу Юлія Зімбалевська каже, що це дозволило покращити матеріально-технічну базу закладу без залучення коштів міського бюджету. У 2024 році почали реалізацію ще двох проєктів на суму 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Півтора мільйона на облаштування укриття

Юлія Зімбалевська розповіла: першим реалізували проєкт "Безпечне повернення до навчання в Україні" від Міжнародної неурядової організації Finn Church Aid. Завдяки цьому з лютого до серпня 2023 року отримали для свого укриття обладнання та меблі на 235 тисяч гривень.

Директорка Прилуцької гімназії №10 Юлія Зімбалевська на Чернігівщині
Юлія Зімбалевська. Суспільне Чернігів
"Це був наш перший проєкт, який ми реалізували із фінським фондом. Вони першими відгукнулися. Ми подавали заявку у жовтні 2022-го і вона розглядалася понад чотири місяці. Коли мені перетелефонували з Чернігівської ОДА і сказали, щоб ми забирали генератори, то це для мене було новим подихом, що в нас повірили, нас чують і нам хочуть допомагати. На той момент ніхто не знав, де брати гроші, куди йти, до кого звертатися і це було дуже цінно", — каже Зімбалевська.

Зі слів директорки, працювати в цьому напрямку продовжили впродовж всього 2023 року.

Меблі, обладнання, авіахокей та настільний футбол

Так, з червня почали отримувати обладнання для укриття вже в рамках проєкту "Кімната психологічного розвантаження" за програмою "Допомога постраждалому населенню від війни в Україні у зимових умовах", яку реалізує благодійний фонд "ВОСТОК SOS" за фінансової підтримки Diakonie Katastrophenhilfe.

До нього заклад долучив громадську організацію "Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»", що діяв у рамках програми "Надання психологічної допомоги уразливим дітям, сім'ям та спеціалістам – «Поруч», що реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні». Їхня загальна сума склала 138 тисяч гривень.

"Ми хотіли обладнати сучасну кімнату психологічного розвантаження для дітей і для цього у нас не вистачало меблів. Щоб це було не так, як у класі".

У листопаді за фінансової підтримки ГО Save the Children та ГО "ІСТОК" в закладі реалізували проєкт "Комфортне укриття". Завдяки цьому укриття облаштували меблями, технікою та обладнанням на суму 889 тисяч гривень.

"Замінили повністю всі меблі в укритті. За умовою договору, всі меблі, які в нас були, вивільнили, а вони нам надали дивани, кулери, шафи, стільці, пуфи, дошки, телевізори, проєктори. Електростанцію, бактерицидні лампи, навіть авіахокей та настільний футбол".
Реалізація проєктів у Прилуцькій гімназії №10 за 2023 рік
Настільний футбол у Прилуцькій гімназії №10. Суспільне Чернігів

Техніка та ремонт даху

Також вона додає, що ще понад 200 тисяч гривень у гімназії №10 залучили на ремонт системи вентиляції та підключення генераторів за бюджетні кошти.

Ремонт водовідвідної системи та заміна навісу над укриттям

Найбільшим проєктом 2023 року, який реалізували в гімназії №10, Юлія Зімбалевська назвала "Безпечні школи в Центральній Україні", який профінансували ГО Save the Children та ГО "ІСТОК". Його вартість склала 1 мільйон 135 тисяч гривень. Директорка каже: проєкт реалізувався блоками.

"Першою сходинкою стало те, що я пішла на проєктний менеджмент. Там сімох наших вчителів навчали: як виявляти проблеми у себе в закладі освіти, як формувати правильні професійні заявки. Все це дало мені поштовх для того, щоб за собою повести команду. Від цієї організації ми всі отримали сертифікати й можемо надавати психологічну підтримку нашим здобувачам освіти та громадськості".

Наступним його етапом стало створення комітету безпеки школи, який базується на учнівській спільноті, вчителях і батьках.

"Спільно з цим комітетом ми визначили безпечні місця в нашій гімназії й потенційні ризики. По-перше, ми замінили водостічні труби, які були в аварійному стані".
Ремонт у Прилуцькій гімназії №10 та встановлення нових водостічних труб
Нові водостічні труби на Прилуцькій гімназії №10. Суспільне Чернігів

Так, в рамках проєкту у вересні 2023 року периметром будівлі замінили 12 водостічних труб на 510 тисяч гривень, замінили плитку в одній кімнаті укриття та у листопаді перекрили навіс над укриттям на 815 680 гривень.

"Це було необхідно, тому що навіс протікав, там був старий шифер. Це було для нас дуже важливо, щоб ці стоки, які йдуть з даху, не потрапляли в укриття".

Директорка розповіла: донори самі обирали підрядника та приймали виконану роботу. З її слів, грантове фінансування вдалося отримати на конкурсній основі. Проєктна заявка розглядалася понад пів року. В Україні це зробили лише 10 закладів освіти.

Клас безпеки за понад мільйон гривень

Як розповіла Юлія Зімбалевська, клас безпеки облаштували повністю за позабюджетні кошти. У жовтні заклад виграв грант від благодійної організації "Українська освітня платформа" та донорів DanChurchAid Ukraine – це 113 тисяч гривень на придбання наочного матеріалу.

Гімназія у Прилуках: ремонт укриття та клас безпеки
Клас безпеки у Прилуцькій гімназії №10. Суспільне Чернігів
"Ідея виношувалася понад рік. Ми працювали з вчителем біології та основ здоров’я, брали кожну зону, сиділи в Інтернеті, дивилися, що є, продумували, які заходи ми можемо проводити. Так ми склали 91 позицію, яка мала б бути у нашому класі безпеки".

Ще 508 тисяч гривень на ремонт приміщення дали громадські організації Save the Children та "ІСТОК". Вони ж додали кошти на придбання меблів.

"Загальна вартість сягнула мільйона. Це ремонтні роботи, це закупівля меблів, які нам надали, це придбання техніки".

Навчання педагогічних працівників

Не менш важливим для роботи закладу директорка назвала "підвищення професійної кваліфікації педагогічних працівників". Так, у жовтні 2023 року в рамках програми UKR23, яку організувала неприбуткова естонська організація "Мондо" за фінансової підтримки ESTDEV (Естонського центру міжнародного розвитку) вони долучилися до проєкту "Психосоціальна підтримка".

"12 педагогічних працівників мали можливість у Києві протягом двох днів пройти навчання із психологічної допомоги – як правильно працювати з дітьми, батьками під час воєнного стану. Всі отримали сертифікати й набули такі професійні компетентності для проведення такої роботи зі здобувачами освіти".

Нові та вже реалізовані проєкти 2024 року

Директорка також розповіла, що у лютому цього року вдалося завершити реалізацію проєкту "Я люблю корисне" в рамках програми "Доступна освіта", який стартував у вересні 2023 року.

"Нам вдалося отримати нове обладнання для їдальні: холодильник, морозильну камеру, плиту, електросковороду та м’ясорубку. Це дало можливість забезпечити якісне та корисне харчування для здобувачів освіти. Загальна вартість проєкту 126 535 гривень".

Нині в гімназії №10 працюють над втіленням проєкту альтернативного живлення шляхом встановлення гібридних сонячних панелей. Вартість проєкту складає 1 мільйон 100 тисяч гривень. Це проєкт благодійного фонду "Фортечний" за фінансової підтримки "Електрики без кордонів".

"Проєкт є важливим, бо планується застосовувати електроенергію на постійній основі, що дасть закладу значну економію фінансів. Вони також поставлять потужний генератор на 20 кіловатів, який працюватиме в парі з сонячною електростанцією. Процес вже іде, монтажні роботи тривають. Встановили профілі, на які будуть кріпитися панелі, і проклали мережі до нашої електричної щитової. Чекаємо на панелі".

Нині в гімназії працюють над облаштуванням системи зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження в рамках проєкту ПРООН "Безпечна школа 24/7". Вартість складає близько 200 тисяч гривень.

"Отримали третю позицію в рейтингу. Ми вже є переможцями. Очікуємо фінансування".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок