12 років за ґратами для 15 російських військових: у Чернігові суд оголосив вирок у справі катівні у Ягідному

12 років за ґратами для 15 російських військових: у Чернігові суд оголосив вирок у справі катівні у Ягідному

Доповнено

12 років за ґратами для 15 російських військових, які незаконно утримували 368 цивільних у шкільному підвалі села Ягідне у березні 2022 року та використовували людей як "живий щит". Таке рішення 11 березня оголосила суддя Чернігівського районного суду Світлана Майборода. Справу у суді розглядали рік.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка була присутня на засіданні.

За матеріалами справи, у підвалі, на площі близько 200 квадратних метрів, росіяни 27 діб утримували цивільних, серед яких було 69 неповнолітніх.

За цей час через неналежні умови та брак медичної допомоги там померли 10 людей.

Про це у своїй обвинувальній промові під час дебатів сказав прокурор Сергій Крупко.

15 російських військових, яких у Чернігові засудили до 12 років тюрми у справі катівні у Ягідному
15 засуджених російських військових. ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

Він просив суд призначити російським військовим найвищу міру покарання, передбачену статтею, за якою їх судили — 12 років ув'язнення. Адвокати ж казали, що доказів проти їхніх підзахисних недостатньо, тому їх треба виправдати.

На зачитування вироку до суду жоден з потерпілих не прийшов. Справу слухали заочно. Де наразі перебувають 15 обвинувачених російських військових — наразі не відомо, повідомив Сергій Крупко.

Прокурор Чернігівської обласної прокуратури Сергій Крупко
Сергій Крупко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Рік насиченої праці з поданням доказів, допитом понад 90 потерпілих, він знайшов своє логічне справедливе завершення обвинувальним вироком, за вироком суду всім 15 військовослужбовцям призначено покарання найвище, яке передбачено санкцією статті й за яке вони обвинувачувались, 12 років позбавлення волі", — каже прокурор.

Нагадаємо, що раніше журналісти Суспільного встановили російського командира, який вирішував, коли 366 людям можна їсти, ходити до туалету, дихати свіжим повітрям та навіть бути похованим. Російського офіцера з позивним "Кльон" жителі Ягідного називають відповідальним за їхнє майже місячне ув'язнення у шкільному підвалі. Відповідальним за десять смертей, втрачене здоров’я та психологічні травми, які залишаться на роки.

Понад рік журналісти редакції розслідувань Суспільного намагалися встановити, хто такий "Кльон". І їм це вдалося. 23 листопада на ютуб-каналі Суспільного відбулася прем’єра документального фільму-розслідування "Кльон: знайти воєнного злочинця", яка є продовженням розслідування "Щоденник вцілілої".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок